Nie dopuszczą do wycieku danych

Dąbrowski SP ZOZ wie, jak dbać o cyberbezpieczeństwo. Kupi nowe serwery oraz urządzenia UTM i podejmie inne działania, by zapobiec blokowaniu systemu informatycznego. Pacjenci mogą być spokojni o swoje dane osobowe. Wszystko dzięki przyznaniu placówce dofinansowania przez Powiat.

Dziś w Starostwie Powiatowym w Sokółce Piotr Rećko, Starosta Sokólski, i Katarzyna Wróblewska, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Białostockiej, podpisali umowę dotyczącą dofinansowania inwestycji związanej z cyberbezpieczeństwem.

Powiat Sokólski przekazał dąbrowskiemu SP ZOZ-owi 60 tys. zł. To dofinansowanie realizacji inwestycji polegającej na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych SP ZOZ. Całkowity koszt zadania wynosi 400 tys. zł.

Szpital planuje przeznaczyć środki na audyt, szkolenia, testy penetracyjne, licencje na serwery, a także przełączniki, urządzenie do zbierania logów czy działania związane z migracją danych. Kupi też dwa serwery i urządzenie UTM (ruter do skanowania sieci), żeby nowe sprzęty mogły spełniać swoje zadanie.

Kamila Białomyzy

Fot. Mateusz Zajczyk