Odznaczeni za zasługi w działalności samorządowej i długoletnią służbę

W Starostwie Powiatowym w Sokółce dziś uroczyście wręczono odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu wręczenia odznaczeń dokonał osobiście Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski.

– Odznaczenia państwowe mają charakter docenienia wieloletniego wysiłku, wkładu pracy. Cieszę się, że Powiat Sokólski jest bardzo aktywny na polu realizacji różnych inwestycji, w obszarach które dotyczą przede wszystkim działalności samego powiatu, jak również wykracza zgodnie z prawem ramy ustawowe swoją nadaktywnością na rzecz społeczności lokalnej.  Życzę, aby osoby dziś odznaczane cieszyły się jeszcze bardziej Państwa szacunkiem, a jednocześnie niech ten akt dekoracji motywuje inne osoby do podejmowania działań na rzecz społeczności lokalnej – rozpoczął uroczystość Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski.

Piotr Rećko, Starosta Sokólski zaznaczył, że Wojewoda Podlaski jest zatroskany o rozwój powiatu sokólskiego.

– Dzięki rządowym środkom, które Powiat pozyskał za pośrednictwem Wojewody, możemy dynamicznie się rozwijać, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni i dziękujemy – podkreślił Starosta.

Po wstępnych przemówieniach przyszedł czas na akt wręczenia odznaczeń. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 kwietnia 2022 r. o nadaniu odznaczeń, na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach na wniosek Wojewody Podlaskiego odznaczeni zostali:

– Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności samorządowej;

Krzysztof Krasiński, przewodniczący Rady Powiatu,

Kazimierz Łabieniec, członek zarządu,

Aleksy Oleksza, radny powiatowy,

Krzysztof Pawłowski, radny powiatowy

– Złotym Medalem, za długoletnią służbę, sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

Małgorzata Ejsmont, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sokółce.

– Dziękuję panu Wojewodzie Bohdanowi Paszkowskiemu, Prezydentowi RP i panu Staroście oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do dzisiejszych uhonorowań. To co robimy, to przede wszystkim nasza pasja, którą w sobie mamy i wykorzystujemy ją w szczytnych celach – podziękował w swoim i pozostałych odznaczonych, Krzysztof Krasiński, przewodniczący Rady Powiatu.

Do podziękowań dołączyła się również Małgorzata Ejsmont, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Zaznaczyła, że to inicjatywa Starosty była początkiem, tego że dziś świętujemy i możemy być odznaczeni. Podziękowała również swojej załodze i wszystkim pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy za oddanie i ogrom pracy.

W najbliższych dniach będziemy prezentować sylwetki wszystkich uhonorowanych, po to żeby je Państwu przybliżyć.

Obserwujcie nasz profil.

Sylwia Matuk