Piękna, słoneczna pogoda, a z nią zdrowa, sportowa rywalizacja.

– Jest to wydarzenie z długą tradycją, bo jest już z nami 25 lat. Biegi rozgrywały się w różnych miejscach, początkowo z udziałem jedynie szkół ponadpodstawowych. Obecnie dla dzieci ze szkół podstawowych jest to szansa na eliminacje do wojewódzkich zawodów, a dla starszej młodzieży są to zawody, gdzie szkoły rywalizują o prymat najlepszej w powiecie – mówił Stanisław Marchiel, prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Sokółce.

Za nami XXV Powiatowe Biegi Przełajowe, które odbyły się w lesie w pobliżu miejscowości Szudziałowo. Organizatorami zawodów był Piotr Rećko, Starosta Sokólski, Tadeusz Tokarewicz, wójt gminy Szudziałowo, Szkoła Podstawowa w Szudziałowie, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i Nadleśnictwo Krynki z siedzibą w Poczopku.

Zawody sportowe uroczyście otworzył Tadeusz Tokarewicz, wójt gminy Szudziałowo, życząc wszystkim zdrowej rywalizacji i życiowych sukcesów.

Krzysztof Bach, nauczyciel Wychowania Fizycznego w Szkole Podstawowej w Szudziałowie, dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia, którego celem jest przede wszystkim popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży z powiatu sokólskiego.

– Do zawodów zgłosiło się wiele szkół. Chłopcy i dziewczęta rywalizowali na różnych dystansach i w różnych rocznikach. Na najszybszych czekały puchary, dyplomy i medale, a najlepsza 15 ze szkół podstawowych awansowała do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 2 kwietnia w Augustowie– mówił Bach.

Na uczestników po skończonym biegu czekał ciepły bigos, herbata oraz mnóstwo słodkich smakołyków, przygotowanych na tą okazję przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce.

– Po ponad 2,5 letniej przerwie, spowodowanej pandemią Covid-u, miło było patrzeć, jak młodzież rywalizuje w duchu fair play.

Na sportowym i przede wszystkim dobrym poziomie młodzi ludzie integrowali się ze sobą- zakończył Marchiel.

‼ Wkrótce pojawi się oficjalny komunikat z wynikami. Zapraszamy do śledzenia naszej strony ‼

opr. Sylwia Matuk

fot. Agnieszka Sarosiek