Pogoda i duch walki dopisywał młodym sportowcom

– Dziękuję wszystkim drużynom i ich opiekunom za przygotowanie zawodników. Po raz kolejny nie zawiedliście, stając do rywalizacji w turnieju – mówił Stanisław Marchiel, reprezentujący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Sokółce.

Dziś na sokólskim stadionie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej w kategorii chłopców, w których udział wzięli uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych. Łącznie zgłosiło się pięć zespołów ze Szkół Podstawowych w Dąbrowie Białostockiej, Kuźnicy, Szudziałowie, Korycinie i SP nr 3 w Sokółce.

Zespoły rywalizowały w turnieju każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny będą reprezentowały powiat sokólski w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się niebawem w Suwałkach.

Organizację zawodów powierzono Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu, a fundatorem pamiątkowych nagród był Zarząd Powiatu Sokólskiego.

– Serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie dzisiejszej imprezy, a Powiatowi Sokólskiemu za objęcie jej swoim patronatem – zakończył Stanisław Marchiel.

Ponadto wyraził wdzięczność wobec uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Sokółce, którzy od strony sędziowskiej zabezpieczali dzisiejsze zawody.

Awans do półfinału wojewódzkiego wywalczyli piłkarze z SP w Dąbrowie Białostockiej i SP w Kuźnicy.

Klasyfikacja końcowa:

🥇 1. miejsce SP w Dąbrowie Białostockiej

🥈 2. miejsce SP w Kuźnicy

🥉 3. miejsce SP w Korycinie

🏅4. miejsce SP w Szudziałowie

🏅5. miejsce SP nr 3 w Sokółce

Najlepszym zawodnikiem okazał się Łukasz Krzywosz z Dąbrowy Białostockiej. Kolejnymi byli: Adam Łysik z Kuźnicy, Kacper Połonowski z Korycina, Filip Puchalski z Szudziałowa i Kamil Matukiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce.

Sylwia Matuk

fot. Marcin Pogorzelski