Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej.

Po wakacyjnej przerwie uczniowie i nauczyciele pełni zapału wrócili do szkolnych obowiązków. Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2024/2025 odbyła się na placu przed budynkiem szkoły podstawowej, gdzie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. W inauguracji uczestniczył Łukasz Owsiejko, Wicestarosta Powiatu Sokólskiego, który z sentymentem wspominał lata spędzone w dąbrowskiej podstawówce.

– Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tak pięknej uroczystości, w miejscu, w którym sam się uczyłem i z którym wiążą się moje piękne wspomnienia. Drodzy uczniowie, życzę wam jak najwięcej wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji. Szanujcie nauczycieli, bo to niezwykle ważne, abyście tak jak ja, miło wspominali lata spędzone w tej szkole – mówił Łukasz Owsiejko.

Wicestarosta życzył także gronu pedagogicznemu, aby uczniowie zapamiętali ich tak pozytywnie, jak on sam pamięta swoich nauczycieli. Podkreślił znaczenie roli nauczyciela w kształtowaniu młodych ludzi i wyraził nadzieję, że wszyscy uczniowie będą dążyć do zdobywania wiedzy i rozwijania swoich umiejętności.

Burmistrz gminy Dąbrowa Białostocka, Artur Gajlewicz, życzył uczniom samych sukcesów.

– Bardzo się cieszę, że widzę was wszystkich zdrowych i wypoczętych. Witam nowych uczniów, którzy rozpoczną swoją edukacyjną przygodę w naszej szkole. Życzę wam w tym nowym roku szkolnym, byście zdobywali jak najlepsze wyniki w nauce, nowe doświadczenia i rozwijali swoje pasje – zwrócił się do uczniów Artur Gajlewicz.

Burmistrz powitał również nowych dyrektorów szkoły, zachęcając ich do współpracy na rzecz wspólnego dobra. Podziękował odchodzącym dyrektorom za ich wieloletnią, wspaniałą pracę i wzorowe prowadzenie placówki, życząc im powodzenia w dalszych przedsięwzięciach. Wyraził nadzieję, że nowa kadra dyrektorska z równie wielkim zaangażowaniem będzie kontynuować rozwój szkoły.  Nową dyrektorką Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej została Sylwia Sanik – nauczycielka języka polskiego i angielskiego. Na tym stanowisku zastąpiła Małgorzatę Andronik.

Sylwia Matuk, fot. Maciej Białobłocki