Sokólski „rolnik” wzbogacił się w niebagatelny sprzęt

– Jako Powiat Sokólski nieustannie dokładamy starań, by prowadzone przez nas placówki oświatowe były jak najlepiej wyposażone. Wdrażamy innowacyjne metody nauczania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. To wszystko wpływa na jakość nauki, a młodzieży zapewnia komfortowe warunki przyswajania wiedzy i nabywania umiejętności. Dlatego bardzo się cieszę, że po raz kolejny udało nam się doposażyć nasze szkoły – poinformował Piotr Rećko, Starosta Sokólski.

Wczoraj na placu apelowym Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce przekazano uroczyście placówce sprzęt rolniczy. Były to:

– ciągnik rolniczy z ładowaczem czołowym,

– prasa belująca,

– przyczepa platformowa do bel,

– kosiarka dyskowa,

– zgrabiarka karuzelowa,

– przetrząsacz karuzelowy

Powiat Sokólski pozyskał dodatkowe środki 930 500,00 na doposażenie ZSR w Sokółce w ramach realizowanego już projektu pn. „Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa III Kompetencje i Kwalifikacje, Działanie 3.3 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki.

– Te sprzęty są bardzo ważne, jeżeli chodzi o modernizację naszego szkolnego gospodarstwa. To dzięki nim możemy kształcić naszą młodzież, a ci z kolei widzą jak baza dydaktyczna szkoły się rozwija.

Podziękował Piotrowi Rećko, Staroście Sokólskiemu i Zarządowi Powiatu Sokólskiego za stałą troskę i modernizację bazy kształcenia praktycznego w zawodzie technik rolnik. Jednocześnie wyraził nadzieję, ze te działania zaowocują zwiększonym naborem w tym właśnie kierunku.

– Zapewne niektórzy uczniowie mają w swoich rodzinnych gospodarstwach taki sprzęt i znają jego zastosowanie, ale ci którzy nie mieli do tej pory z nim styczności zobaczą jak można pracować na prawdziwym, nowoczesnym sprzęcie – stwierdziła Bogusława Szczerbińska, Wicewojewoda Podlaska.

Sylwia Matuk

Fot. Elżbieta Rapiej