Stypendia Starosty Sokólskiego dla uzdolnionej młodzieży zostały rozdane

Blisko 150 uczniów naszych szkół otrzymało stypendia z rąk Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego. Młodzi ludzie zostali wyróżnieni w różnych dziedzinach. Były stypendia naukowe i sportowo-artystyczne

– Jesteście elitą, jesteście najważniejszymi uczniami naszych szkół i dlatego tu dziś jesteście. Jesteście najlepsi w różnych dziedzinach, nie tylko naukowej, choć ta jest istotna i najważniejsza, ale również w artystycznej, sportowej. Serdecznie wam gratuluję tych wyróżnień, talentu, umiejętności i przede wszystkim chęci do pracy – zwrócił się do stypendystów Piotr Rećko, Starosta Sokólski.

W Zespole Szkół w Sokółce odbywała się dziś uroczysta gala stypendialna. Uczestniczyły w niej wszystkie szkoły ponadpodstawowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski. W trakcie wydarzenia każda z placówek zaprezentowała stypendystów ze swojej szkoły.

Uroczystości uświetniły występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Suchowoli pod batutą Jarosława Szczerby, mażoretek prowadzonych przez Katarzynę Bolesta i tambur majorek, pod kierownictwem Angeliki Martyniuk,  Zespołu Powiatowego Studio Poezja pod kierownictwem Krzysztofa Zalewskiego oraz Michała Januszkiewicza, ucznia Zespołu szkół w Sokółce, grającego na fortepianie.

Starosta podkreślał, że celem stypendium jest przede wszystkim motywacja do działań, tych prospołecznych, sportowych, w zakresie kultury i nauki i utrzymywanie tego na wysokim poziomie. Wyróżnienia mają być przede wszystkim powodem do dumy. Gratulował również pedagogom i dyrektorom placówek z powiatu sokólskiego.

– Bez nauczycieli nie byłoby waszych sukcesów. Razem tworzycie zgrane zespoły. Rozwijajcie się dalej i nie bójcie się zwracać do nas z różnymi inicjatywami – zaznaczył Piotr Rećko.

Powiat Sokólski ma możliwość przyznawania stypendiów również uczniom, którzy w jakiś sposób przysłużyli się promocji powiatu. Wobec tego taka gratyfikacja trafiła do rąk Jakuba Garkowskiego, ucznia Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce, wyróżniając go tym samym za nagłośnienie ostatnich, bardzo ważnych dla Powiatu Sokólskiego imprez.

– Z inicjatywy Kuby powstało także studio nagrań w Zespole Szkół w Sokółce. Chcemy mu podziękować za zaangażowanie i ogromny wkład w sprawy powiatu – dodał Starosta.

Stypendia naukowe przyznano 63 uczniom, a sportowo-artystyczne 75 uczniom powiatu sokólskiego. Dziewięciu młodych ludzi otrzymało również stypendia sportowo-artystyczne z inicjatywy Starosty Sokólskiego.

Stypendyści z powiatu sokólskiego:

Zespół Szkół w Sokółce:

-stypendia naukowe: 32 osoby

– stypendia sportowo-artystyczne: 20 osób

Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej:

-naukowe: 24 osoby

-sportowo-artystyczne: 27 osób

Zespół Szkół w Suchowoli:

– stypendia sportowo-artystyczne: 18 osób plus 8 przyznanych z inicjatywy Starosty Sokólskiego

Zespół Szkół Rolniczych:

– stypendia naukowe: 5 osób

-stypendia sportowo-artystyczne: 7 osób

Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce:

– stypendia naukowe: 2 osoby

– stypendia sportowo-artystyczne: 3 osoby i 1 osoba z inicjatywy Starosty Sokólskiego

W wydarzeniu wzięli udział: Piotr Rećko Starosta Sokólski, Jerzy Białomyzy Wicestarosta, Anna Marta Aniśkiewicz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych, Daniel Supronik Dyrektor Wydziału Finansowego, Anetta Zubrzycka Dyrektor ZS w Sokółce, Małgorzata Karczewska Dyrektor Zespołu Szkół w Suchowoli, Lech Czarnowicz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce, Dariusz Żołądkowski Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce, Jarosław Budnik Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej, nauczyciele wymienionych szkół i uczniowie oraz stypendyści szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Sokólski, zebrani goście.

Sylwia Matuk

fot. Elżbieta Rapiej