Suchowolscy maturzyści zaczynają nowy etap życia

To był dzień pełen wzruszeń i radości. Ostatnie wspólne spotkanie mają za sobą abiturienci ze szkoły w Suchowoli. W piątek odebrali świadectwa i już szykują się do pierwszego, ważnego egzaminu.

– Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego, otwiera nowy etap życia. Mówi się, że żyje się raz, ale jeśli żyje się dobrze, to raz wystarczy. A więc kochani, godnie przeżyjcie swoje dorosłe życie. Życzę wam powodzenia na gruncie prywatnym i zawodowym. Spełniajcie swoje marzenia, pnijcie się do góry- mówiła do swoich uczniów Małgorzata Karczewska, Dyrektor Zespołu Szkół w Suchowoli.

Gratulowała im też świetnych wyników egzaminów zawodowych. Dziękowała nauczycielom, wychowawcom i rodzicom abiturientów, którzy angażowali się w rozwój i wychowanie maturzystów. W piątek odbyło się ich ostatnie wspólne spotkanie. Uczniowie odebrali świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie obyło się bez wzruszeń i radości.

W uroczystości abiturientów z suchowolskiego Zespołu Szkół uczestniczyła także Bożena Jolanta Jelska-Jaroś, Radna Powiatu Sokólskiego, która życzyła im powodzenia i samych sukcesów. Odczytała również list do młodzieży od Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego.

– Zakończenie szkoły to czas podsumowań, radości i wzruszeń. Wierze w was i w to, że zdobywana latami wiedza, zaowocuje świetnymi wynikami z egzaminu dojrzałości- pisał Piotr Rećko.

Starosta w liście zachęcał do pielęgnacji szkolnych relacji, do pamięci o nauczycielach i wychowawcach. Życzył abiturientom powodzenia na maturze. Radna w jego imieniu wręczyła najlepszym uczniom nagrody. Uczennicą z najwyższymi wynikami była Julia Rafałowska.

– To ogromny zaszczyt stać w tym miejscu, za co serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Cztery lata temu nie sądziłam, że uda mi się tak bardzo rozwinąć skrzydła w tej szkole. Dziś nie żałuję swojego wyboru, był najlepszym, jakiego mogłam dokonać- mówiła wzruszona Julia.

My Maturzystom życzymy łatwych zadań i połamania pióra na maturach! Trzymamy za Was kciuki!

Ewa Bochenko, Fot. Elżbieta Rapiej

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top