Takie inwestycje rozwijają Powiat

Zakończyła się kolejna ważna inwestycja Powiatu Sokólskiego. Nowa, poprawiająca komfort życia mieszkańców i kierowców, a przede wszystkim bezpieczna droga Nomiki – Czuprynowo – Klimówka została dziś uroczyście oddana i poświęcona.

– Obiecaliśmy mieszkańcom Nomik, że zrobimy dobrą drogę do kościoła w Klimówce. Dotrzymaliśmy słowa. Dziś Nomiki wyglądają pięknie. Inwestycje takie jak ta rozwijają Powiat Sokólski – mówił na oficjalnym otwarciu drogi Piotr Rećko, Starosta Sokólski.Droga powiatowa nr 1266 Nomiki – Czuprynowo – Klimówka, której przebudowa właśnie się zakończyła, została dziś uroczyście otwarta i poświęcona. To bardzo ważna inwestycja Powiatu Sokólskiego, której realizacja usprawni ruch samochodowy i połączy komunikacyjnie kilka wsi, a także zwiększy bezpieczeństwo kierowców i mieszkańców.

Piotr Rećko, Starosta Sokólski, podziękował za wsparcie Bohdanowi Paszkowskiemu, Wojewodzie Podlaskiemu, Mariuszowi Gromko, senatorowi Rzeczypospolitej Polskiej, Arturowi Kosickiemu, Marszałkowi Województwa Podlaskiego, Wiesławie Burnos, członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Pawłowi Wnukowskiemu, radnemu Sejmiku Województwa Podlaskiego, oraz innym osobom, bez których przebudowa drogi nie byłaby możliwa.

– Sukces ma wielu ojców, ale ci są autentyczni. Każdy z nich musiał dać część dobrego serca, żeby ta droga powstała – przyznał Starosta.

Wartość inwestycji to ponad 628 tys. zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pokryło ponad połowę tej kwoty, bo wyniosło powyżej 318 tys. zł. Niemal 310 tys. zł stanowiły natomiast środki własne Powiatu Sokólskiego.

Obecny na otwarciu drogi Mariusz Gromko, senator Rzeczypospolitej Polskiej, przyznał, że jej remont to doskonały przykład współpracy samorządów. Dodał, że priorytetem jest stworzenie tak samo dobrych warunków życia wszystkim ludziom, niezależnie od tego, czy mieszkają w dużych ośrodkach miejskich, czy w małych miejscowościach.

– Miliony złotych z Polskiego Ładu i innych funduszy rządowych trafiają do samorządów i są bardzo dobrze wykorzystywane. Cieszę się, że samorządy potrafią dobrze lokować pieniądze, by można było jeździć po takich drogach jak ta. Jest nowa i wpływa na komfort życia, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo – mówił senator Gromko.

Bogusława Szczerbińska, drugi Wicewojewoda Podlaski, przyznała, że jako mieszkanka Powiatu Sokólskiego cieszy się z każdej inwestycji, która jest tu realizowana. Zauważyła, że gdyby nie było współpracy między mieszkańcami, sołtysami, wójtami, Starostą i władzami rządowymi, to na pewno sukces nie byłby tak duży.

Na uroczystym otwarciu drogi pojawili się: Piotr Rećko, Starosta Sokólski, Mariusz Gromko, senator Rzeczypospolitej Polskiej, Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski, Bogusława Szczerbińska, drugi Wicewojewoda Podlaski, Wiesława Burnos, członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Bożena Jelska-Jaroś, członek Zarządu Powiatu Sokólskiego, Kazimierz Łabieniec, członek Zarządu Powiatu Sokólskiego, Tomasz Tolko, Dyrektor Wydziału Organizacyjnego w Starostwie Powiatowym w Sokółce, Daniel Supronik, Dyrektor Wydziału Finansowego w Starostwie Powiatowym w Sokółce, Małgorzata Ejsmont, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Paweł Mikłasz, wójt gminy Kuźnica, ks. Wojciech Nowasza, proboszcz parafii pw. św. Trójcy i św. Dominika w Klimówce, Krzysztof Krasiński, przewodniczący Rady Powiatu Sokólskiego, Łukasz Moździerski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sokólskiego, Krzysztof Pawłowski, radny Powiatu Sokólskiego, Karol Puszko, radny miejski w Sokółce oraz liczni mieszkańcy gminy Kuźnica. Przybyli także przedstawiciele wykonawców inwestycji: firmę Strabag reprezentował Artur Krasowski, dyrektor białostockiego oddziału przedsiębiorstwa.

Kamila Białomyzy

Fot. Elżbieta Rapiej