U nich najważniejszy jest uczeń

To szkoła z ponad 70 – letnią tradycją. Dynamicznie się zmienia i przede wszystkim odpowiada na potrzeby edukacyjne, wychowawcze i opiekuńcze pokolenia młodych uczniów oraz ich rodziców. Liceum Ogólnokształcące w Sokółce otworzyło się dziś na ósmoklasistów i ich rodziców

– Spotkanie tak naprawdę jest podsumowaniem dni otwartych, które odbywały się w naszej szkole przez cały miesiąc, a w których uczestniczyli uczniowie poszczególnych klas szkół podstawowych z naszego regionu. Dla potencjalnych kandydatów do naszej placówki przygotowaliśmy bogata ofertę kształcenia składającą się z czterech profili: prawno-społecznego, psychologiczno-medycznego, politechniczno-ekonomicznego i oddziału przygotowania wojskowego – mówiła Anetta Zubrzycka, Dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce.

Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Sokółce to nowoczesna placówka, z szeroką gamą zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie mogą poszerzać wiedzę z języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania w grupach międzyoddziałowych, brać udział w zajęciach sportowych, Zespołu Tanecznego Powiatowego Zespołu Studio Poezja czy zajęciach organizowanych przez wyższe uczelnie, a także spełniać się w wolontariacie.

Na zainteresowanych podjęciem nauki właśnie w tej szkole czekało mnóstwo atrakcji. Mogli obejrzeć musztrę w wykonaniu młodzieży z klasy mundurowej, pokaz boksu czy występ grupy tanecznej Zespołu Powiatowego Studio Poezja. Uczniowie poszczególnych profili przygotowali stoiska z ciekawostkami naukowymi.

– Naszym celem jest jak najlepsze przygotowanie młodych ludzi do matury. Licealną społeczność tworzą osoby mający liczne pasje, misje i marzenia a szkoła umożliwia im ich realizację i rozwój. Chcemy, aby każdy uczeń opuszczający mury szkoły wiedział, że dzięki systematycznej nauce i pracy może spełnić wszystkie swoje marzenia – kontynuowała dyrektor.

Z dumą przyznała, ze uczniowie sokólskiego ogólniaka uzyskują wysokie wyniki w egzaminie maturalnym. Z sukcesami wracają z olimpiad i konkursów o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. A w trakcie nauki uzyskują indeksy na uczelnie wyższe.

– Nasi uczniowie stanowią najliczniejszą grupę stypendystów Starosty Sokólskiego za wyniki w nauce oraz sportowo-artystyczne – podkreśliła.

Placówka bierze aktywny udział w wyjazdach ponadnarodowej mobilności, w ramach projektu Erasmus+. Podróże takie umożliwiają uczniom podnoszenie kompetencji językowych, społecznych i kulturowych. W tej szkole istotnie ważna jest równowaga między nauką a czasem wolnym uczniów.

Zespół Szkół oferuje szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, takich jak zajęcia sportowe z piłki siatkowej, futsalu czy boksu oraz zajęcia taneczne i wokalno-artystyczne w ramach Powiatowego Zespołu Studio Poezja. Ponadto wciąż się rozwija i inwestuje w zaplecze dydaktyczne. Placówka posiada nowoczesną, wirtualną strzelnicę, strzelnicę pneumatyczną i liczą również, że niebawem uda się rozbudować zaplecze sportowe i pozyskać środki na budowę boisk.

Sylwia Matuk

Fot. Elżbieta Rapiej

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top