W Boguszach integrowali się rolnicy

Sprzyjała im nawet deszczowa pogoda, która dla nich była powodem do radości. W Boguszach na pikniku zorganizowanym przez miejscowych gospodarzy, rolnicy z powiatu i województwa wymieniali się doświadczeniami i przy okazji świetnie się bawili

– W imieniu swoim i całego Powiatu Sokólskiego pragnę złożyć państwu gratulacje z okazji prowadzenia gospodarstwa rolnego od wielu lat wieńczonego coraz to nowymi sukcesami. Dziękujemy za waszą ciężką pracę i zaangażowanie w tworzenie wzorcowego, prężnego gospodarstwa, które jest wzorem dla innych rolników i dumą naszego powiatu- mówił w Boguszach w piątek Piotr Rećko Starosta Sokólski.

Słowa te kierował do wielopokoleniowej rodziny rolników, państwa Jackiewiczów, którzy 2 czerwca zorganizowali piknik, na którym pojawili się rolnicy z całego naszego powiatu. Okazją do tego było zostanie przez gospodarzy z Bogusz jedynymi ambasadorami na Podlasiu marki związanej z branżą rolniczą.

– Ten piknik to integracja naszego środowiska, możliwość wymiany doświadczeń- mówiła Kornelia Jackiewicz z Gospodarstwa Rolnego Jackiewicz w Boguszach.

Gości przybyło mnóstwo, choć pogoda nie sprzyjała integracji na świeżym powietrzu. Ale rolnicy podkreślali, że dla nich deszcz, który wówczas spadł, to powód do radości i świętowania, więc wcale nie popsuł im humorów. Wręcz przeciwnie. Nastroje były świetne.

Podkreślali, że takie wydarzenia są im bardzo potrzebne, bo wymiana doświadczeń pozwala na wprowadzenie nowych rozwiązań i w konsekwencji sprawniejsze działanie.

– Na przestrzeni lat rolnictwo bardzo się zmieniło. Dziś jest łatwiej, choć to wciąż ciężka praca, wymagająca ogromnych poświęceń. Ale postępująca mechanizacja wiele ułatwia- podkreślał Emil Jackiewicz, współwłaściciel gospodarstwa w Boguszach.

Wraz z żoną, siostrą i rodzicami gospodarują na 600 hektarach. A wcześniej rolnictwem zajmowali się ich dziadkowie. Zarówno Emil jak i inni uczestnicy pikniku zaznaczali, że w tej pracy nie odnajdzie się każdy. Potrzeba do niej pasji i determinacji. Trzeba znaleźć też przestrzeń poza gospodarstwem. Emil szuka jej między innymi w OSP. Jego marzeniem jest utworzenie jednostki w Boguszach, o co bardzo zabiega on i mieszkańcy wsi.

– W końcu się nam uda- mówił Tomasz Tolko, sołtys Bogusz.

EB, fot. E. Rapiej

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top