W wielkim finale nie ma przegranych

Na staż w restauracji Karola Okrasy, który był nagrodą w finale wojewódzkiego konkursu „Gotuj z klasą”, pojadą uczniowie z Janowa. To ich dania smakowały wczoraj najbardziej

– Tak naprawdę wszystkie były wspaniałe. Chcę wam pogratulować. Kiedy próbowaliśmy waszych przysmaków, wiele razy Karol Okrasa mówił, że nie powstydziłby się postawić ich na stole w swojej restauracji. To świadczy o waszym niezwykłym talencie – mówił do młodzieży Sebastian Łukaszewicz, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego w ZSCKR w Janowie.

Tam wczoraj odbył się finał wojewódzkiego konkursu gastronomicznego „Gotuj z klasą”, a jury oceniającego konkursowe dania przewodniczył Karol Okrasa. O tytuł zwycięzców i staż w jego restauracji walczyło czternaście zespołów finalistów ze szkół z całego województwa, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Wśród nich dwa z naszego powiatu: zespół ze szkoły gospodarzy eventu i z Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce. W pole gastronomicznej „bitwy” zamieniła się kuchnia internatu janowskiego „rolnika”. Od porannych godzin było tam jak w ulu. Blisko trzydziestu młodych kucharzy uwijało się jak w ukropie piekąc, smażąc i gotując zupy i dania główne. Zapachy, jakie tam się unosiły, były obłędne. ich pracy przyglądało się mnóstwo przedstawicieli mediów i gości.

A dań próbowali – obok Okrasy- Sebastian Łukaszewicz, Jadwiga Zabielska, Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku i Franciszek Górski, Dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Kształcenia Ustawicznego w Podlaskim Kuratorium Oświaty. Okrasa, nim ogłosił wyniki, mówił, że startując w wielkim finale nie ma przegranych i wszyscy powinni czuć się zwycięzcami. Zaznaczył, że poziom, jaki młodzi kucharze osiągnęli w tej edycji, był nieporównywalnie wyższy, niż w poprzednich latach. Dlatego komisja miała bardzo trudne zadanie. Ocenom osobno podlegały dwa różne dania.

Punktacja tych, przygotowanych przez laureatów, różniła się nieznacznie. Pierwsze miejsce od czwartego dzieliły dosłownie cztery punkty. Wyróżniony został zespół ze szkoły w Rutce, III miejsce trafiło do zespołu z Niećkowa, II do zespołu z Wojewodzina. A bezkonkurencyjnymi okazali się Sebastian Butkiewicz i Aleksandra Siniło z ZSCKR w Janowie. I to oni odbędą staż u Okrasy.

⁃ Byliśmy absolutnie zgodni co do werdyktu. To były dwa wybitne dania- mówił słynny kucharz. Dodał, że ma nadzieję, że ich talent nie zostanie zaprzepaszczony.

⁃ To jest dla nas wszystkich ogromne przeżycie. Jesteśmy szkołą na wsi, którym ciężko się przebić. Dlatego bardzo dziękuję, że wszyscy, mistrz kuchni, marszałek, nas zauważyliście. Cieszymy się razem wszyscy z naszymi uczniami- nie kryła wzruszenia Sylwia Sadłowska, Dyrektor ZSCKR w Janowie. A Sebastian i Aleksandra byli tak wzruszeni, że brakowało im słów. Dziękowali za to wyróżnienie, przyznając, że to kolejna edycja konkursu, w której brali udział.

⁃ To pokazuje, że warto próbować i nie poddawać się. Przegranymi są ci, którzy tego nie robią – podsumował Okrasa.

Ewa Bochenko, fot. Elżbieta Rapiej

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top