Walczyli o awans do uczestnictwa w Strzeleckich Mistrzostwach Polski

– Zespół Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej ideę klas mundurowych rozwija już od kilkunastu lat. Cieszymy się bardzo, że możemy gościć uczniów z pozostałych szkół, którzy tak jak my uważają, że mundur jest wyzwaniem ale i wielką szansą dla młodzieży w zakresie realizacji własnych planów i celów życiowych. Jest nas coraz więcej na podlaskiej mapie i to bardzo cieszy – rozpoczął zawody Jarosław Budnik, dyrektor ZS w Dąbrowie Białostockiej.

Właśnie dobiegły końca eliminacje Strzeleckich Mistrzostw Polski dla uczniów klas wojskowych uczestniczących w projektach edukacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej. Wzięło w nich udział siedem szkół z województwa podlaskiego. Były to zespoły z Dąbrowy Białostockiej, Augustowa, Ciechanowca, Suwałk, Grajewa, Hajnówki i Białegostoku.

Dyrektor podziękował Wojskowemu Centrum Rekrutacji i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania turnieju.

– Eliminacje na szczeblu wojewódzkim wyłonią drużynę, która będzie reprezentowała region podlaski między 8 a 10 listopada na centralnych Strzeleckich Mistrzostwach Polski we Wrocławiu dla uczniów klas mundurowych realizujących projekty Ministerstwa Obrony Narodowej. Dziękuję za umożliwienie przeprowadzenia zawodów w takiej formule, na strzelnicy wirtualnej. Życzę wszystkim zdrowej, sportowej rywalizacji, bezpiecznej i nie pozbawionej emocji – zwrócił się do zebranej młodzieży płk. Piotr Pieczur, zastępca szefa Ośrodka zamiejscowego w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Pierwsze miejsce i awans do Strzeleckich Mistrzostw Polski zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących w Ciechanowcu. Na drugim miejscu uplasowało się Liceum Ogólnokształcące Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach. Trzecie miejsce zajął Zespół Szkół im. Gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej.

Sylwia Matuk

Fot. Mateusz Zalewski

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top