Wprowadzili wszystkich w niezwykły nastrój

– Dzieciaki jesteście cudowne. Dziękuję za wspaniałe Jasełka, za ich autentyczność. Niczego nie udajecie, prawdziwie wchodzicie w odtwarzane role. Za każdym razem, kiedy jesteśmy razem z wami na Wigilii to ładujemy akumulatory, napełniamy się refleksją – zwrócił się do wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce Piotr Rećko, Starosta Sokólski.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce odbyło się dziś spotkanie opłatkowe. Wychowankowie placówki wprowadzili wszystkich zebranych we wspaniały, świąteczny nastrój przedstawiając im przepiękne Jasełka. Urokowi całemu przedstawieniu dodała wyjątkowa, pięknie rozświetlona stajenka, wykonana przez pracowników Ośrodka.

– Tradycyjnie spotykamy się, jak co roku przy wigilijnym stole. Uroczystość zawsze otwiera krótka część artystyczna w wykonaniu naszych wychowanków, gdzie każdy z nich może popisać się swoimi umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi i wprowadzić nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Uroczysta kolacja wigilijna z kolei, ma poniekąd nauczyć dzieci zachowania się przy stole, zapoznać ze wszystkimi tradycjami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia – zaznaczyła Elżbieta Szomko, dyrektor SOSW.

Po występach wszyscy spotkali się przy wigilijnym stole. Wspólnie z duchownym odmówili modlitwę, podzielili się opłatkiem i złożyli życzenia. Dołączył do nich Starosta życząc zdrowych, spokojnych świąt i tego, żeby dobry Bóg w ich trakcie dodawał wszystkim siły do dalszej pracy. Kulminacyjną częścią uroczystości było oczywiście spotkanie z Mikołajem, na które czeka każde dziecko.

Sylwia Matuk, zdj. Elżbieta Rapiej

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top