Wykorzystali swoje święto na pomoc potrzebującym

Świętowali 32. Rocznicę powstania POSG i pomagali małym wojownikom, dzieciom funkcjonariuszy, zbierając pieniądze na ich leczenie i rehabilitację. Nasz powiat wsparł tę szlachetną inicjatywę

– W imieniu Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego, oraz całego zarządu Powiatu Sokólskiego serdecznie dziękuję Podlaskiemu Oddziału Straży Granicznej oraz Stowarzyszeniu Łączy nas granica za organizację tego szczytnego wydarzenia- mówił wczoraj Daniel Supronik, Dyrektor Wydziału Finansów.

Święto Straży Granicznej ustawowo obchodzone jest 16 maja. Z tej okazji wczoraj, w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, odbył się koncert charytatywny „Pomagajmy Razem”, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc chorym dzieciom funkcjonariuszy. Całe wydarzenie współfinansowało Starostwo Powiatowe w Sokółce.

– Powiat Sokólski i ludzie, którzy za nim stoją, posiadają wrażliwość i czują potrzebę pomagania, dlatego właśnie wsparliśmy finansowo czwartą edycję tej szczytnej akcji- tłumaczył Dyrektor. Podkreślił, że nasz powiat zawsze wspierał i będzie wspierał tych najsłabszych i najbardziej potrzebujących.

W trakcie koncertu Golec Orkiestra odbyły się licytacje, w których goście walczyli o biżuterię, obrazy, sportowe gadżety i mnóstwo innych, wspaniałych fantów. Wstępne szacunki darowizn to ponad 30 tysięcy złotych. Organizatorzy liczą na więcej, ponieważ aukcje charytatywne przeniosą się do sieci już w najbliższych dniach.

– Informacje o ich uruchomieniu opublikujemy w aktualnościach na naszej stronie internetowej – informuje mjr Katarzyna Zdanowicz, Rzecznik Prasowy POSG.

Powiat Sokólski reprezentowali również Tomasz Tolko, Dyrektor Wydziału Organizacji i Piotr Żuk, Dyrektor Wydziału Komunikacji, Transportu, Inwestycji Drogowych i Kubaturowych oraz Maria Julita Budrowska, Radna Rady Miejskiej  w Sokółce.

#eb fot. Elżbieta Rapiej

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top