Wyremontowana sala kinowa pełna po brzegi

Sala widowiskowa w starym kinie „Lotos” w Dąbrowie Białostockiej została wyremontowana i oddana do użytku. W niedzielę symboliczne przecięto wstęgę. Towarzyszyły temu podziękowania oraz występy lokalnych grup artystycznych

– Jako mieszkaniec Dąbrowy Białostockiej cieszę się, że miasto zyskało miejsce, gdzie ludzie mogą odpocząć, posłuchać zespołów, obejrzeć film. To ma służyć rozrywce społeczeństwa. Jako Wicestarosta i członek Zarządu cieszę się natomiast, że w Powiecie Sokólskim pojawiła się nowa infrastruktura kulturalna – budynek, który będzie służył całej społeczności – powiedział Jerzy Białomyzy.

Wyremontowano i zmodernizowano nie tylko salę widowiskowo-kinową, ale też zaplecze i pomieszczenia sanitarne. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1,48 mln zł.

– Czekaliśmy na tę chwilę od tak wielu lat, że trudno nam uwierzyć, że to się wydarzyło naprawdę – zaznaczył Maciej Sulik, dyrektor dąbrowskiego MGOK-u. Podkreślił, że nowe miejsce wiąże się również z wyzwaniem, ponieważ wymaga starań, by oferta kulturalna była adekwatna do prestiżu wyremontowanej sali.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Jerzy Białomyzy, Wicestarosta Sokólski, i Paweł Wnukowski, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego. Na uroczystości pojawili się też Artur Gajlewicz, burmistrz Dąbrowy Białostockiej, i Maciej Sulik, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.Kamila Białomyzyfot. gmina Dąbrowa Białostocka

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top