Mieszkania chronione

W roku 2022r. Powiat Sokólski otrzymał dotację celową z Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” w ramach Działania 4.4 „Tworzenie mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych”. Powiat Sokólski zrealizował zadanie jakim było utworzenie dwóch mieszkań chronionych w tym mieszkania chronionego treningowego ( dla 7 osób z niepełnosprawnościami) oraz mieszkania chronionego wspieranego (dla 4 osób z niepełnosprawnościami).

Mieszkania znajdują się w Krynkach przy ul. Grodzieńskiej 44B.

Na potencjalnych mieszkańców czekają wyremontowane i wyposażone pomieszczenia. Kwota całkowita zadania to 1 993 327,06 zł z czego kwota dotacji to 1 520 000 zł, pochodząca ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Prace remontowe rozpoczęto w sierpniu 2022 r. zaś już w grudniu 2022 r. zostały zakończone.

Mieszkania wyposażone są w schodołaz umożliwiający korzystanie z mieszkań dla osób z niepełnosprawnością ruchową.  

Budynek jest też wyposażony w fotowoltaikę i pompy ciepła, co zmniejszy zanieczyszczenie środowiska , jak również nie pozostanie bez wpływu na koszty eksploatacyjne.

Mieszkania chronione są formą pomocy społecznej przygotowującą osoby usamodzielniane, pod opieką specjalistów, do prowadzenia samodzielnego życia – do czasu uzyskania przez nie innych możliwości zamieszkania. Mieszkania chronione są wyposażone w niezbędne meble, podstawowy sprzęt gospodarstwa domowego.

Nad prawidłowym funkcjonowaniem mieszkań pieczę będzie sprawował pracownik socjalny Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce oraz opiekun mieszania , który ma prawo wstępu do mieszkania chronionego o każdej porze.

Na parterze znajduje się kuchnia (wyposażona w płytę indukcyjną , czajnik elektryczny, zmywarkę , robot kuchenny ułatwiający gotowanie, mikrofalówkę, zlewozmywak, chłodziarkę, meble kuchenne, sprzęt i naczynia do przygotowywania i spożywania posiłków) wraz z pokojem dziennym (wyposażonym w  kanapę , telewizor oraz stół z krzesłami umożliwiający wspólne spożywanie posiłków oraz spotkania w jednym miejscu.

Na parterze również znajdują się jednoosobowe oraz dwuosobowe pokoje. Każdy z nich jest wyposażony w łóżko, komplet pościeli, komplet ręczników, lampkę nocną, fotel, szafę , komodę oraz stolik.

Do dyspozycji mieszkańców są dwie ogólnodostępne łazienki na parterze dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (prysznic wyposażonym jest w uchwyty do trzymania, wydzielone miejsce na toaletę, system przyzywowy). Zapewniany jest także dostęp do pralki automatycznej oraz suszarki elektrycznej.

Na poddaszu budynku znajduje się kuchnia (wyposażona w płytę indukcyjną , czajnik elektryczny, zmywarkę , robot kuchenny ułatwiający gotowanie, mikrofalówkę, zlewozmywak, chłodziarkę, meble kuchenne, sprzęt i naczynia do przygotowywania i spożywania posiłków) z pokojem dziennym (wyposażonym w kanapę do wypoczynku, telewizor oraz wspólny stół z krzesłami).

Pokoje znajdujące się na poddaszu są jednoosobowe, wyposażone w łóżko, komplet pościeli, komplet ręczników, lampkę nocną, fotel, szafę ,komodę oraz stolik.

Jeden pokój posiada łazienkę dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (prysznic wyposażonym jest w uchwyty do trzymania, wydzielone miejsce na toaletę, system przyzywowy).

Do dyspozycji mieszkańców jest jedna ogólnodostępna łazienka na poddaszu dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (prysznic wyposażonym jest w uchwyty do trzymania, wydzielone miejsce na toaletę, system przyzywowy). Zapewniany jest także dostęp do pralki automatycznej oraz suszarki elektrycznej.

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top