­čĺâPrzed nami Podlaska Oktawa Kultur 2024 ÔÇô festiwal pe┼éen ta┼äca, muzyki i tradycji.­čÄÂ

Ju┼╝ 26 lipca 2024 roku na scenie przed Starostwem Powiatowym w Sok├│┼éce wyst─ůpi zesp├│┼é D┼╝erelce z Ukrainy w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur 2024. Wsp├│┼éorganizatorem wydarzenia jest Powiat Sok├│lski.

Podlaska Oktawa Kultur to festiwal, kt├│ry zdoby┼é serca nie tylko mieszka┼äc├│w wojew├│dztwa podlaskiego, ale ca┼éej Polski. Podlaskie zawsze by┼éo wyj─ůtkowym regionem, gdzie przenika┼éy si─Ö kultury, narodowo┼Ťci i religie. Ta r├│┼╝norodno┼Ť─ç by┼éa inspiracj─ů do stworzenia festiwalu w 2008 roku i sta┼éa si─Ö niepowtarzaln─ů okazj─ů do poznania i celebrowania bogatego dziedzictwa kulturowego, kt├│re jest unikalne dla naszego regionu.

­čÄÁW tym roku, na sok├│lskiej scenie, zaprezentuje si─Ö zesp├│┼é D┼╝erelce, kt├│ry od kilkudziesi─Öciu lat popularyzuje ukrai┼äski folklor. Szczeg├│lnie bliska jest im tradycja i historia regionu S┼éobo┼╝a┼äskiego. W dawnych pie┼Ťniach i ta┼äcach Ukrainy zesp├│┼é szuka tego, co w nich wci─ů┼╝ nieodkryte, staraj─ůc si─Ö rozumie─ç je na sw├│j spos├│b. Dzi─Öki temu tradycja pozostaje ┼╝ywa, ale nabiera nowego wymiaru.
Cz┼éonkowie zespo┼éu to ludzie bardzo m┼éodzi. ┼ü─ůczy ich przede wszystkim mi┼éo┼Ť─ç do ta┼äca, ale tak┼╝e ciekawo┼Ť─ç ┼Ťwiata i ch─Ö─ç pokazania tego, jak go rozumiej─ů. Maj─ů odwag─Ö konfrontowa─ç w┼éasn─ů wizj─Ö tradycji z opiniami innych. Ceni─ů sobie mo┼╝liwo┼Ť─ç wyra┼╝ania szacunku dla historii i przesz┼éo┼Ťci swojego kraju w spos├│b, kt├│ry nie wyklucza nowatorskich interpretacji tradycji, w kt├│rej wzrastali.
Zesp├│┼é D┼╝erelce wyst─Öpowa┼é na scenach w ca┼éej Europie, wsz─Ödzie zdobywaj─ůc uznanie i sympati─Ö publiczno┼Ťci doceniaj─ůcej ich zaanga┼╝owanie, r├│┼╝norodno┼Ť─ç repertuaru, talent i styl. Ich koncerty to niezapomniane widowiska, pe┼éne energii, barw i d┼║wi─Ök├│w, kt├│re przenosz─ů widz├│w w ┼Ťwiat ukrai┼äskiego dziedzictwa kulturowego.

­čôů26 lipca 2024 r.
ÔĆ░19.00
­čĆóPlac przed Starostwem Powiatowym w Sok├│┼éce, ul. Marsz. J. Pi┼ésudskiego 8.

Serdecznie zapraszamy ÔŁŚ´ŞĆÔŁŚ´ŞĆÔŁŚ´ŞĆ

Zostań naszym subskrybentem

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11

Godziny pracy urz─Öd├│w

poniedzia┼éek ÔÇô pi─ůtek: 7:30 ÔÇô 15:30

Klient├│w zg┼éaszaj─ůcych si─Ö w sprawach skarg i wniosk├│w do Starostwa Powiatowego w Sok├│┼éce z siedzib─ů przy ul. Pi┼ésudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sok├│lski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedzia┼éki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 ÔÇô 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urz─Ödu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedzia┼éki w godz. 15.30 ÔÇô 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzie┼ä przypada na dzie┼ä ustawowo wolny od pracy, klienci s─ů przyjmowani w nast─Öpnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani s─ů w sprawach skarg i wniosk├│w po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedzia┼éki w godz. 15.30 ÔÇô 17.00, po wcze┼Ťniejszym telefonicznym um├│wieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.