­čÜ┤ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ­čĆćZa nami Mi─Ödzywojew├│dzkie Mistrzostwa M┼éodzik├│w w Kolarstwie Szosowym Strefa ÔÇ×FÔÇŁ. By┼éy to dwa emocjonuj─ůce i intensywne dni. ­čÜ┤ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ­čĆć

– W mistrzostwach brali udzia┼é zawodnicy z wojew├│dztwa lubelskiego i podlaskiego. W pierwszym dniu zawod├│w w Bohonikach startowa┼éo oko┼éo 40 zawodnik├│w i zawodniczek. By┼éy to jazdy indywidualne na czas i jazdy parami na czas. Dzi┼Ť z kolei by┼éy to wy┼Ťcigi ze startu wsp├│lnego w Rozedrance, gdzie dziewczyny mia┼éy do pokonania cztery, a ch┼éopcy sze┼Ť─ç rund – m├│wi┼é Waldemar Leszczy┼äski, prezes Podlaskiego Okr─Ögowego Zwi─ůzku Kolarskiego w Bia┼éymstoku.

Impreza polega┼éa na popularyzacji kolarstwa w┼Ťr├│d dzieci i m┼éodzie┼╝y na terenie wojew├│dztwa podlaskiego, podnoszeniu poziomu sportowego zawodnik├│w oraz promocji kolarstwa szosowego. Jej celem by┼éo wy┼éonienie mistrz├│w strefy F dla wojew├│dztw lubelskiego i podlaskiego w je┼║dzie indywidualnej na czas, dw├│jkach i w wy┼Ťcigu ze startu wsp├│lnego.

– Na terenie naszego powiatu mamy dwa kluby kolarskie SKK ÔÇ×Sok├│┼éÔÇŁ i Feniks Krynki. Je┼║dzimy na zawody w ca┼éej Polsce. Jednak najwa┼╝niejsz─ů imprez─ů ze wzgl─Ödu na organizacj─Ö s─ů w┼éa┼Ťnie Mi─Ödzywojew├│dzkie Mistrzostwa M┼éodzik├│w w Kolarstwie Szosowym Strefa ÔÇ×FÔÇŁ, na kt├│rych dzi┼Ť si─Ö znajdujemy. Zawsze musimy si─Ö do tego odpowiednio przygotowa─ç, poniewa┼╝ najlepsi z zawodnik├│w uzyskuj─ů punkty do rankingu og├│lnopolskiego ÔÇô powiedzia┼é Piotr Kirpsza, trener SKK ÔÇ×Sok├│┼éÔÇŁ.

Doda┼é, ┼╝e kolarstwo nigdy nie by┼éo dyscyplin─ů zrzeszaj─ůc─ů du┼╝─ů ilo┼Ť─ç m┼éodych fanatyk├│w sportu. Przez klub przewija si─Ö mn├│stwo zawodnik├│w, jednak z uwagi na specyfik─Ö tej dyscypliny sportu nie wszyscy potrafi─ů si─Ö w niej odnale┼║─ç. Zapytany o to czy w powiecie sok├│lskim mamy jak─ů┼Ť gwiazd─Ö odpowiedzia┼é:

– W tym roku naszym odkryciem by┼é zawodnik Jakub Fiedorowicz i to nie tylko moja opinia, ale r├│wnie┼╝ trener├│w z s─ůsiednich wojew├│dztw. W tym sezonie zaliczy┼é ogromny post─Öp. Okaza┼éo si─Ö, ┼╝e od wiosny znajdowa┼é si─Ö w ┼Ťcis┼éej czo┼é├│wce na wszystkich wy┼Ťcigach. Miejmy nadziej─Ö, ┼╝e jego forma i kariera potoczy si─Ö w pozytywnym dla niego kierunku i nadal b─Ödzie si─Ö rozwija┼é. ┼╗e trafi do wi─Ökszego o┼Ťrodka kolarskiego, w kt├│rym b─Ödzie mia┼é mo┼╝liwo┼Ť─ç wyjazd├│w na wy┼Ťcigi etapowe i zagraniczne.

Tradycyjnie jak na wszystkich Mi─Ödzywojew├│dzkich Mistrzostwach M┼éodzik├│w zawodnicy za trzy pierwsze miejsca otrzymali medale i dyplomy. Starostwo Powiatowe w Sok├│┼éce ponadto ufundowa┼éo zwyci─Özcom wspania┼ée nagrody rzeczowe. Z kolei kluby sportowe za zaj─Öcie miejsc 1-3 w klasyfikacji ┼é─ůcznej zawod├│w otrzymali Puchary Urz─Ödu Marsza┼ékowskiego Wojew├│dztwa Podlaskiego.

– Postanowili┼Ťmy w tym roku wr─Öczy─ç medale r├│wnie┼╝ trenerom poszczeg├│lnych klub├│w, aby doceni─ç ich zaanga┼╝owanie. Jestem bardzo zadowolony z organizacji ca┼éego wydarzenia i z owocnej wsp├│┼épracy ze Starostwem- doda┼é Leszczy┼äski.

Andrzej Tomaszczyk, dyrektor Wydzia┼éu Komunikacji Starostwa Powiatowego w Sok├│┼éce pogratulowa┼é w imieniu Piotra Re─çko, Starosty Sok├│lskiego wszystkim zwyci─Özcom tak wspania┼éej rywalizacji, ┼╝ycz─ůc dalszych sukces├│w. Podzi─Ökowa┼é r├│wnie┼╝ wszystkim osobom oraz s┼éu┼╝bom porz─ůdkowym zaanga┼╝owanym w zabezpieczenie zawod├│w.

– Wy┼Ťcig mo┼╝emy zaliczy─ç do jak najbardziej udanych, oby┼éo si─Ö bez ┼╝adnych wypadk├│w i kontuzji – zako┼äczy┼é.

Honorowy patronat wydarzenia obj─ů┼é Piotr Re─çko, Starosta Sok├│lski. Organizatorami byli: Podlaska Federacja Sportu w Bia┼éymstoku, Podlaski Okr─Ögowy Zwi─ůzek Kolarski w Bia┼éymstoku oraz Starostwo Powiatowe w Sok├│┼éce. Partnerami imprezy z kolei byli: Urz─ůd Marsza┼ékowski Wojew├│dztwa Podlaskiego, Sok├│lski Klub Kolarski ÔÇ×Sok├│┼éÔÇŁ i APG Bia┼éystok.

Fotorelacja z dzisiejszego dnia zawod├│w oraz wyniki pojawi─ů si─Ö w kolejnym po┼Ťcie. Zapraszamy do ┼Ťledzenia naszego profilu!!!

Sylwia Matuk

fot. Mateusz Zajczyk

Tw├│j adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola s─ů oznaczone *

Zostań naszym subskrybentem

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11

Godziny pracy urz─Öd├│w

poniedzia┼éek ÔÇô pi─ůtek: 7:30 ÔÇô 15:30

Klient├│w zg┼éaszaj─ůcych si─Ö w sprawach skarg i wniosk├│w do Starostwa Powiatowego w Sok├│┼éce z siedzib─ů przy ul. Pi┼ésudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sok├│lski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedzia┼éki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 ÔÇô 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urz─Ödu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedzia┼éki w godz. 15.30 ÔÇô 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzie┼ä przypada na dzie┼ä ustawowo wolny od pracy, klienci s─ů przyjmowani w nast─Öpnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani s─ů w sprawach skarg i wniosk├│w po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedzia┼éki w godz. 15.30 ÔÇô 17.00, po wcze┼Ťniejszym telefonicznym um├│wieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.