­čąü­čÄž­čÄĚ­čÄ╗Ka┼╝dy, kto cho─ç raz poczu┼é ten r├│┼╝anostocki klimat, chce wraca─ç tam co roku ­čźÂ­čöą­čĄŞ­čĄ╣ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Trwa tak zwana ÔÇ×karawana bez granicÔÇŁ. Wczoraj w R├│┼╝anymstoku zacz─Ö┼éa si─Ö XIV edycja jednego z najwi─Ökszych wydarze┼ä kulturalnych, skierowanych do m┼éodzie┼╝y p├│┼énocno-wschodniej cz─Ö┼Ťci kraju. Kolejny raz r├│┼╝anostocka scena Salezja┼äski O┼Ťrodek Wychowawczy w R├│┼╝anymstoku wype┼éni┼éa si─Ö po brzegi artystami Karawany bez Granic i kultowymi zespo┼éami

– Inicjatywa festiwalu M┼éodzie┼╝y bez Granic powsta┼éa kilkana┼Ťcie lat temu. Jej celem jest przede wszystkim prezentacja szeroko rozumianej kultury ca┼éego ┼Ťwiata. Kultury zwi─ůzanej ze sztuk─ů, muzyk─ů czy r├│┼╝nego rodzaju wydarzeniami artystycznymi ÔÇô m├│wi┼é ks. Daniel Kwietniewski, Dyrektor Salezja┼äskiego O┼Ťrodka Wychowawczego i M┼éodzie┼╝owego O┼Ťrodka Socjoterapii w R├│┼╝anymstoku.

R├│┼╝anostocki festiwal jest imprez─ů mi─Ödzynarodow─ů. Gromadzi inspiruj─ůcych, kreatywnych artyst├│w i ludzi wielu profesji. Jego g┼é├│wn─ů ide─ů jest edukacja i spotkania m┼éodzie┼╝y podczas warsztat├│w, pokaz├│w i koncert├│w gwiazd, pochodz─ůcych z r├│┼╝nych kultur i kraj├│w. W ten spos├│b uczestnicy ucz─ů si─Ö tolerancji i szacunku do innych tradycji i religii. Nabywaj─ů ciekawo┼Ťci ┼Ťwiata.

Karawana adresowana jest przede wszystkim do wychowank├│w O┼Ťrodka Wychowawczego i O┼Ťrodka Socjoterapii w R├│┼╝anymstoku. Ma im pokaza─ç jak wiele jest r├│┼╝nych kultur i jak wiele mo┼╝liwo┼Ťci spotka┼ä z drugim cz┼éowiekiem. Opr├│cz stu wychowank├│w obu o┼Ťrodk├│w w festiwalu uczestniczy oko┼éo 200 os├│b, zwi─ůzanych z plac├│wkami salezja┼äskimi. Znalaz┼éa si─Ö w┼Ťr├│d nich m┼éodzie┼╝ z ┼üodzi, Warszawy, Legionowa, Mi┼äska Mazowieckiego czy D─ůbrowy Bia┼éostockiej.

Program festiwalu wype┼éniony jest po brzegi fantastycznymi zaj─Öciami, odpowiadaj─ůcymi r├│┼╝nym zainteresowaniom i pasjom. Uczestnicy festiwalu maj─ů do wyboru szerok─ů ofert─Ö profesjonalnych warsztat├│w z: akrobatyki, muzyki, teatru, plastyki, sztuki cyrkowej, beatboxu, capoeiry, freestylu, ┼╝onglerki czy breakdance.

– Mam nadziej─Ö, ┼╝e wszystko co si─Ö tu dzieje przyczyni si─Ö do tego, ┼╝e b─Ödziemy wobec siebie bardziej tolerancyjni, bardziej kulturalni. ┼╗e b─Ödziemy patrzyli na siebie z wielk─ů ┼╝yczliwo┼Ťci─ů, szczeg├│lnie w dzisiejszych czasach, kt├│re pokazuj─ů, jak wielk─ů krzywd─Ö mo┼╝e wyrz─ůdzi─ç jeden cz┼éowiek drugiemu ÔÇô zako┼äczy┼é ks. Kwietniewski.

Zwie┼äczeniem ka┼╝dego dnia warsztat├│w jest pokaz nabytych umiej─Ötno┼Ťci poszczeg├│lnych grup treningowych i koncert m┼éodych artyst├│w. W tym roku na scenie zaprezentuj─ů si─Ö dwa polskie zespo┼éy: BUM BUM ORKeSTAR oraz ODPOCZNO.

– Ka┼╝dy koncert jest niepowtarzalny i zarazem nieobliczalny. Ka┼╝dy jest na sw├│j spos├│b wyj─ůtkowy ÔÇô zapewniaj─ů organizatorzy.

Festiwal bez Granic jest bez w─ůtpienia wyj─ůtkowym wydarzeniem. Jeszcze dzi┼Ť mo┼╝na poczu─ç t─Ö magi─Ö, w ostatni dzie┼ä festiwalu. Co wi─Öcej, mo┼╝na na chwil─Ö sta─ç si─Ö cz─Ö┼Ťci─ů Karawany. Warto wykorzysta─ç tak─ů szans─Ö.

Sylwia Matuk
fot. Jarosław Stasiulewicz

Zostań naszym subskrybentem

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11

Godziny pracy urz─Öd├│w

poniedzia┼éek ÔÇô pi─ůtek: 7:30 ÔÇô 15:30

Klient├│w zg┼éaszaj─ůcych si─Ö w sprawach skarg i wniosk├│w do Starostwa Powiatowego w Sok├│┼éce z siedzib─ů przy ul. Pi┼ésudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sok├│lski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedzia┼éki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 ÔÇô 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urz─Ödu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedzia┼éki w godz. 15.30 ÔÇô 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzie┼ä przypada na dzie┼ä ustawowo wolny od pracy, klienci s─ů przyjmowani w nast─Öpnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani s─ů w sprawach skarg i wniosk├│w po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedzia┼éki w godz. 15.30 ÔÇô 17.00, po wcze┼Ťniejszym telefonicznym um├│wieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.