31 lat temu utworzono ten Oddział

– Już w słowach ślubowania funkcjonariusza Straży Granicznej jest zdanie „będzie bronił nienaruszalności granicy Rzeczpospolitej Polskiej, nawet z narażeniem życia”. Wypowiadając je, nie zdajemy sobie jeszcze sprawy, jak one szybko się materializują w służbie na granicy, czego mieliśmy przykład choćby w ostatnich miesiącach. Wtedy funkcjonariusze pełnili służbę narażając swoje życie – akcentował dziś płk Zbigniew Awdziej, komendant Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy, w czasie uroczystości poświęconej 31 rocznicy utworzenia placówki.


Obchody rozpoczęły się nabożeństwem w intencji funkcjonariuszy w Cerkwii pw. Podwyższenia Krzyża w Kuźnicy oraz mszą świętą w Kościele pw. Opatrzności Bożej w Kuźnicy. Wzięli w nich udział: Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Daniel Supronik, dyrektor Wydziału Finansowego w Starostwie Powiatowym w Sokółce, Andrzej Tomaszczyk, dyrektor Wydziału Komunikacji i Dróg w Starostwie Powiatowym w Sokółce, Paweł Mikłasz, Wójt Gminy Kuźnica, generałowie, komendanci oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Komendant podkreślał, że od sierpnia 2021 roku, kiedy to sytuacja na granicy z Białorusią zmieniała się diametralnie, funkcjonariusze Straży Granicznej, zarówno w Kuźnicy jak i w pozostałych placówkach przy wschodniej granicy Polski, mieli bardzo trudny czas. Był on swego rodzaju sprawdzianem, który wszyscy zdali celująco. 

W imieniu Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego oraz całego Zarządu Powiatu Sokólskiego, Daniel Supronik dziękował funkcjonariuszom za wzorową służbę i za poczucie bezpieczeństwa, jakie mieszkańcy Powiatu Sokólskiego mieli dzięki nim w tych trudnych dniach.
Dziś odbyło się również wręczenie medali funkcjonariuszom, odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stanowiska.

Opr. Elżbieta Rapiej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Przewiń do góry