8. miejsce Technikum w Suchowoli w Rankingu Wojewódzkim Techników 2022


– Tak wysoka pozycja w rankingu Perspektyw jest zwieńczeniem wytężonej pracy całej kadry nauczycielskiej na rzecz młodzieży i środowiska. Motywuje nas przekonanie, że kształcenie zawodowe jest odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy – stwierdziła Małgorzata Karczewska, dyrektor Zespołu Szkół w Suchowoli.
Zdaniem dyrektor jest to również dowód na to, że wcale nie trzeba wyjeżdżać z Suchowoli, żeby zdobyć solidne wykształcenie.
– Chciałabym podziękować Starostwu Powiatowemu w Sokółce jako organowi prowadzącemu, a szczególnie Panu Piotrowi Rećko, Staroście, całemu Zarządowi Powiatu za wsparcie finansowe i pozyskiwane projekty oraz Wydziałowi Spraw Społecznych za wsparcie merytoryczne – możemy przeczytać na profilu szkoły.
„Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty przygotowały Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022. Jego głównym celem jest przede wszystkim pomoc uczniom ostatnich klas szkół podstawowych w wyborze liceum czy technikum. Jak wiadomo warto takich wyborów dokonywać na podstawie sprawdzonych i obiektywnych informacji. Na uplasowanie się w rankingu wpływ mają wyniki egzaminu zawodowego, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz sukcesy uczniów w olimpiadach.
Suchowolskie Technikum swój sukces zawdzięcza przede wszystkim możliwości przeprowadzania lekcji w dobrze wyposażonych klasopracowniach oraz na terenie lokalnych gospodarstw rolnych czy jednostek handlowych, znajdujących się na terenie miejscowości. Dodatkowo nauczyciele organizują młodzieży różnego rodzaju wyjazdy studyjne czy wycieczki dydaktyczne.
Uczniowie korzystają z szeregu unijnych projektów, realizowanych przez Powiat Sokólski. Jednym z nich jest projekt pn. „Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy”, w ramach którego młodzież otrzymała wsparcie w postaci stypendiów finansowych, możliwość korzystania z płatnych staży w trakcie wakacji, a także uczestniczenia w zajęciach wyrównawczych z przedmiotów maturalnych i wiodących przedmiotów zawodowych.
Oprac. Sylwia Matuk

Fot. dzięki uprzejmości Zespół Szkół w Suchowoli

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Przewiń do góry