Do samorządów z powiatu sokólskiego trafi 35 mln zł

   

– Brawo Rząd Prawa i Sprawiedliwości, brawo nasi Parlamentarzyści z Podlasia Dariusz Piontkowski Mariusz Gromko, Kazimierz Gwiazdowski. Dziękuję również Pełnomocnikowi Prawa i Sprawiedliwości na nasz Region, Marszałkowi Artur Kosicki. Dzięki Wam Powiat Sokólski i wszystkie jego gminy otrzymały dodatkowe środki w wysokości 35 mln zł.  Nie ulega wątpliwości, że wartość przekazanych środków rządowych jest „bezdyskusyjna” – powiedział Piotr Rećko, Starosta Sokólski.

Sejm, pod koniec września przyjął nowelizację pozwalającą na przekazanie 13,7 mld zł samorządom. Środki te miałyby być rekompensatą m.in. wysokich cen energii.  

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Białymstoku Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego mówił o szczegółach dotyczących rządowej pomocy. Wzięli w niej udział również Adam Andruszkiewicz, Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera, Mariusz Gromko, senator oraz samorządowcy z regionu.

Artur Kosicki wyjaśnił, że pieniądze, które otrzymają samorządy mogą być przeznaczone na bieżące wydatki, inwestycje poprawiające wydajność energetyczną, ale również mogą być przekazane jako wsparcie instytucjom zarządzanym przez samorządy.

– Od początku wybuchu wojny na Ukrainie podejmowaliśmy zarówno działania bieżące, jak i legislacyjne, aby zminimalizować jej negatywne skutki dla Polaków, dla odbiorców indywidualnych, przedsiębiorców i samorządów. Rząd pracuje również nad projektem, który pozwoli „zamrozić ceny energii elektrycznej dla samorządów”, a także planuje ustalenie cen węgla dla odbiorców samorządowych na niższym poziomie – mówił Adam Andruszkiewicz

Rządowa rekompensata trafi do samorządów w trzech równych transzach, o czym na konferencji poinformował senator Gromko.

– Pierwsza z nich powinna być jeszcze w tym tygodniu, kolejna część w listopadzie i kolejna w grudniu – zaznaczył.

opr. Sylwia Matuk

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top