I nadszedł ten długo wyczekiwany czas radości i wolności. Czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy – wakacje!

O godzinie 9.00 rozpoczęło się zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Sokółce. W uroczystym wzięli udział uczniowie, kadra pedagogiczna na czele z Anettą Zubrzycką, dyrektor placówki, Daniel Supronik, Dyrektor Wydziału Finansowego i Tomasz Tolko, Dyrektor Wydziału Organizacyjnego, reprezentujący Starostwo Powiatowe w Sokółce i jednocześnie przewodniczący Rady Rodziców w Liceum oraz przedstawiciele służb mundurowych.

– Za chwilę upragnione wakacje, ale zanim to nastąpi, chciałabym wam podziękować za to, że z nami jesteście, za waszą ciężką i sumienną pracę. Dzięki waszym, licznym sukcesom na olimpiadach, konkursach placówka otrzymała statut Brązowej Szkoły – zwróciła się do uczniów Anetta Zubrzycka, dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce.

Liceum im. Mikołaja Kopernika w Sokółce może pochwalić największą liczbą stypendystów Starosty Sokólskiego za wyniki w nauce i artystyczno-sportowe w tym roku szkolnym. Dziewięciu uczniów uzyskało w trakcie nauki indeksy na wyższe uczelnie. Osiągali spektakularne wyniki w konkursach sportowych i plastycznych.

Anetta Zubrzycka podziękowała również nauczycielom, zaznaczając że sukcesy uczniów są efektem ich ciężkiej pracy.

– Dziękuję Wam za współpracę, dzięki której budujemy i rozwijamy naszą szkołę – dodała.

Do życzeń dołączyli się także uczniowie, mówiąc że są niezmiernie wdzięczni za ogrom starań, który nauczyciele wkładają w ich wychowanie i edukację.

– Wierzymy, że wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych. Dziękujemy za codzienne, niezwykle zagmatwane i mozolne doskonalenie naszych wnętrz – tymi słowami zakończyli podziękowania.

Daniel Supronik w imieniu Piotra Rećko odczytał list skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. Od siebie również życzył im udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji.

Starosta Sokólski ufundował za wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce wyróżnienia. Otrzymali je: Mateusz Domin (2b), Magdalena Chociej (3e), Tomasz Rudziński (3f), Klaudia Cholewska (3h), Wiktoria Kundzicz(2d), Jakub Dargiewicz (2b), Oliwia Nowosada (3e), Weronika Czeremcha (3h), Anna Julia Łowczecka (2b), Kamila Chociej (2a), Barbara Korycka (1a), Karolina Horczak(1b), Kamil Zajkowski (2b), Wiktoria Rećko (2c).

Na koniec podziękowania spłynęły również na ręce pracowników opuszczających szkołę lub zajmujące stanowiska. Pożegnano i podziękowano pani Grażynie Kazimierowicz, wieloletniej nauczycielce matematyki, która przechodzi na zasłużoną emeryturę. Pracę w szkole zakończył również ks. Michał Urban, z kolei pani Sylwia Multan-Kilczewska odeszła ze stanowiska wicedyrektora szkoły, ale nadal pozostanie jako nauczyciel języka niemieckiego i angielskiego.

Sylwia Matuk

fot. Mateusz Zalewski