Integrowaliśmy się z naszymi gośćmi!!

🤗 Wczoraj, w sokólskim Metal-Fachu, integrowaliśmy się z naszymi gośćmi z Ukrainy. 🤗

– Serdecznie witam na terenie zakładu Metal-Fach Sokółka. Spotykamy się tu, w związku z sytuację, która miała miejsce niedawno, kiedy Rosja napadła na Ukrainę. W wyniku tych zdarzeń, gościmy u nas przyjaciół z Ukrainy. Na terenie naszego zakładu przebywa prawie 40 osób, dbamy o nich jak umiemy i jak możemy. Bardzo nam w tym pomaga szereg instytucji, między innymi Polski Czerwony Krzyż, który jest jednym ze sponsorów dzisiejszego spotkania- mówił Janusz Pydyś z Metal-Fachu.

W Sokółce, 13 maja, odbyło się spotkanie, na którym pojawiła się m.in Elżbieta Paszkowska, dyrektor Polskiego Czerwonego Krzyża w Białymstoku i Lila Micun, Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Sokółce. Wydarzenie wspierał Piotr Rećko, Starosta Sokólski.

Wszystko w ramach projektu o nazwie „Integracja i Rekreacja z Polskim Czerwonym Krzyżem”. Dzięki niemu Polski Czerwony Krzyż pozyskał pieniądze na realizację spotkań rekreacyjnych. Pierwsze odbyło się w piątek, kolejne odbędzie się za dwa tygodnie, tym razem w Białousach.
W ramach projektu kupiony został również sprzęt sportowo-rekreacyjny, który w trakcie spotkania został oficjalnie użyczony na potrzeby osób z Ukrainy przebywających na terenie zakładu Metal-Fach.

– Dziękuję Starostwu Powiatowemu w Sokółce, który również uczestniczy w realizacji tego projektu. Pan Starosta udostępnia nam nieodpłatnie biuro, zapewnia transport a na spotkanie zapewnił nam pracownika, który umili naszym dzieciom ten dzień- wyliczała Lila Micun.

Nasi ukraińscy goście, młodsi i starsi, wyglądali na zadowolonych. Spotkanie było dla nich formą oderwania się od trudów codzienności. Na chwile zapomnieli o tragicznych wieściach, docierających z Ukrainy.

opr. zdj. Agnieszka Sarosiek
#AS