Integrowaliśmy się z naszymi gośćmi!!

🤗 Wczoraj, w sokólskim Metal-Fachu, integrowaliśmy się z naszymi gośćmi z Ukrainy. 🤗


– Serdecznie witam na terenie zakładu Metal-Fach Sokółka. Spotykamy się tu, w związku z sytuację, która miała miejsce niedawno, kiedy Rosja napadła na Ukrainę. W wyniku tych zdarzeń, gościmy u nas przyjaciół z Ukrainy. Na terenie naszego zakładu przebywa prawie 40 osób, dbamy o nich jak umiemy i jak możemy. Bardzo nam w tym pomaga szereg instytucji, między innymi Polski Czerwony Krzyż, który jest jednym ze sponsorów dzisiejszego spotkania- mówił Janusz Pydyś z Metal-Fachu.

W Sokółce, 13 maja, odbyło się spotkanie, na którym pojawiła się m.in Elżbieta Paszkowska, dyrektor Polskiego Czerwonego Krzyża w Białymstoku i Lila Micun, Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Sokółce. Wydarzenie wspierał Piotr Rećko, Starosta Sokólski.

Wszystko w ramach projektu o nazwie „Integracja i Rekreacja z Polskim Czerwonym Krzyżem”. Dzięki niemu Polski Czerwony Krzyż pozyskał pieniądze na realizację spotkań rekreacyjnych. Pierwsze odbyło się w piątek, kolejne odbędzie się za dwa tygodnie, tym razem w Białousach.
W ramach projektu kupiony został również sprzęt sportowo-rekreacyjny, który w trakcie spotkania został oficjalnie użyczony na potrzeby osób z Ukrainy przebywających na terenie zakładu Metal-Fach.

– Dziękuję Starostwu Powiatowemu w Sokółce, który również uczestniczy w realizacji tego projektu. Pan Starosta udostępnia nam nieodpłatnie biuro, zapewnia transport a na spotkanie zapewnił nam pracownika, który umili naszym dzieciom ten dzień- wyliczała Lila Micun.

Nasi ukraińscy goście, młodsi i starsi, wyglądali na zadowolonych. Spotkanie było dla nich formą oderwania się od trudów codzienności. Na chwile zapomnieli o tragicznych wieściach, docierających z Ukrainy.

opr. zdj. Agnieszka Sarosiek
#AS

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Przewiń do góry