Jarmark Bożonarodzeniowy

Magiczna atmosfera przy dźwiękach kolęd sprawiła, że mieszkańcy Sokólszczyzny mogli z większą  niecierpliwością wyczekiwać nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko za sprawą Jarmarku Świątecznego który odbył się na placu przy Starostwie Powiatowym w Sokółce. Organizatorem imprezy był Powiat Sokólski, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Suwałkach, Agencja Rozwoju Regionalnego „ARES” S.A w Suwałkach oraz Województwo Podlaskie.  Podczas spotkania na świeżym powietrzu zostały zachowane wszelkie zasady bezpieczeństwa a organizatorzy stawiali ogromny nacisk na przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Podczas Jarmarku mieliśmy okazję spróbować pysznych lokalnych specjałów, obejrzeć oraz zakupić świąteczne dekoracje i rękodzieło przygotowane m.in. przez podopiecznych WTZ i lokalnych twórców oraz wspólnie cieszyć tym magicznym czasem w roku.

Wiesława Burnos Członek Zarządu Województwa Podlaskiego również odwiedziła Bożonarodzeniowy Jarmark: „ Wydarzenie, które zainicjował Starosta Sokólski Piotr Rećko wpisuje się w działania Zarządu Województwa Podlaskiego z Marszałkiem Arturem Kosickim na czele. Jest to bardzo istotne wydarzenie w czasie panującej pandemii. Jest to również możliwość spotkania się i przede wszystkim bycia razem. Inicjatywa jak najbardziej godna naśladowania a w czasach lepszych na pewno będzie więcej lepiej i radośniej. (…) Chciałabym życzyć wszystkim mieszkańcom Sokółki, powrotu do normalności, żebyśmy mogli spotykać się, rozmawiać, ale również zdrowia, bezpieczeństwa i wszystkiego dobrego.”

Obecny na wydarzeniu Łukasz Owsiejko Prezes Zarządu w Agencji Rozwoju Regionalnego „ARES” w Suwałkach mówi:  „Całe wydarzenie zostało zorganizowane aby wesprzeć naszych lokalnych przedsiębiorców oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. My, jako ARES wraz z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej też jesteśmy dziś w Sokółce. O godz. 15:00 odbędzie się akcja rozdania dziesięciu choinek, dla tych którzy zakupili od naszych wystawców najwięcej produktów.”

Tkanina dwuosnowowa, zabawki stroiki oraz różnego rodzaju lokalne specjały przyciągnęły mieszkańców którzy z zainteresowaniem w świątecznej atmosferze uczestniczyli w Jarmarku.

KG

 

 

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top