Każdego dnia ryzykują własnym życiem, by ratować innych. Dziś celebrowali swoje święto

Uroczystości z okazji Dnia Strażaka przyciągnęły do Sokółki tłumy. Nie tylko mundurowych. Nie zabrakło podziękowań, wzruszeń i wyrazów szacunku wobec przedstawicieli tego niebezpiecznego zawodu, służących nam wszystkim

– Z okazji waszego święta wszystkim druhom i druhnom przekazuję najwyższe wyrazy podziwu i uznania za ofiarną służbę, trud i poświęcenie. Często, by zdążyć z pomocą na czas, ryzykujecie własnym zdrowiem i życiem, dając wzór rzetelności i szlachetnej postawy. Wkładacie całe serce w działalność ratowniczą i społeczną. Niech zasłużone poczucie spełnienia i satysfakcji towarzyszy wam każdego dnia, a wasze święto niech przypomina nam wszystkim o ogromnym zaufaniu mieszkańców do was jako ratowników – to słowa Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego i prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, odczytane przez Bożenę Jolantę Jelską-Jaroś, członek Zarządu Powiatu Sokólskiego.

Druhowie z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz zaproszeni przez nich goście i sympatycy przedstawicieli tego niebezpiecznego, a tak bardzo potrzebnego zawodu spotkali się dziś w Sokółce na uroczystych obchodach Dnia Strażaka. Poprzedziła je msza święta w kościele pw. św. Antoniego.

Za pośrednictwem Bożeny Jelskiej-Jaroś Starosta złożył strażakom z Powiatu Sokólskiego najlepsze życzenia powodzenia w pracy i życiu osobistym, a przede wszystkim spokojnej służby, satysfakcji i dumy z dokonań oraz życzliwości ludzi, którym każdego dnia niosą pomoc. Docenił też ich profesjonalizm, zaangażowanie i troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo.

A po odczytaniu listu Starosty Bożena Jelska-Jaroś zwróciła się do mieszkańców Powiatu Sokólskiego z prośbą o wsparcie finansowe dla rodziny z Kozielan, która w ostatnich dniach wskutek pożaru straciła prawie cały żywy inwentarz, stanowiący dotąd jej główne źródło utrzymania.

– Mamy nadzieję, że wasze starania będą zawsze pozytywnie się kończyły i że będziecie w stanie za każdym razem pomóc potrzebującym. A św. Florian niech codziennie ma was w opiece – życzył strażakom w czasie uroczystości Dariusz Piontkowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

Podkreślił przy tym, że wszyscy obecni doceniają odwagę i wyjątkową służbę świętujących dziś mundurowych.

Spotkanie było również okazją do wręczenia awansów, odznaczeń, medali i wyróżnień najbardziej zasłużonym druhom. Odbierali je z rąk Bohdana Paszkowskiego – wojewody podlaskiego, Dariusza Piontkowskiego – sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, nadbryg. Sebastiana Zdanowicza – Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i st. bryg. Dariusza Wojteckiego – Komendanta Powiatowego PSP w Sokółce.

– Gratuluję wam, że tych zaszczytów dostąpiliście, choć z drugiej strony mam też świadomość, że pewnie wielu strażaków jeszcze na te wyróżnienia zasługuje, bo wspólnie w ramach straży się uzupełniacie – powiedział Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski.

Podziękował też strażakom za ich służbę i za to, że zawsze są gotowi spieszyć z pomocą ludziom potrzebującym. Jednocześnie życzył, by mogli oni wykonywać swoje zadania jak najbezpieczniej i jak najskuteczniej.

Do podziękowań dołączyła się również Bogusława Szczerbińska, II wicewojewoda podlaska.

– Straż coraz lepiej wygląda, coraz skuteczniej działa, ciągle jest doposażana w nowy sprzęt. On jest bardzo ważny, ale najważniejsi są ludzie, który go używają. Codziennie możemy czuć się bezpieczni właśnie dlatego, że jesteście do dyspozycji w dzień i w nocy. Doceniamy waszą pracę, wasze zaangażowanie i jesteśmy z was dumni – dodała.

A uroczystości na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce dodatkowo uświetnił koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół w Suchowoli pod kierownictwem Jarosława Szczerby.

Na dzisiejszym wydarzeniu pojawili się między innymi: Dariusz Piontkowski – sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Bohdan Paszkowski – wojewoda podlaski, Bogusława Szczerbińska – II wicewojewoda podlaska, Bożena Jolanta Jelska-Jaroś – członek Zarządu Powiatu Sokólskiego, radni powiatowi, samorządowcy przybyli z różnych gmin Powiatu Sokólskiego, kapelani strażaccy, przedstawiciele służb mundurowych współpracujących ze Strażą Pożarną oraz licznie zgromadzeni druhowie.

Kamila Białomyzy

Fot. Jarosław Stasiulewicz

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top