Konferencja prasowa dotycząca remontu drogi wojewódzkiej nr 674 Sokółka – Krynki

Mieszkańcy Starej Kamionki i okolic będą mogli jeszcze w tym roku cieszyć się inwestycją wartą  blisko 3 mln złotych. W konferencji prasowej zorganizowanej z tej okazji wzięła udział między innymi Wiesława Burnos – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Paweł Wnukowski, Starosta Sokólski Piotr Rećko, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Krasiński i Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej UMWP Mariusz Dąbrowski.

„Znajdujemy się na drodze biegnącej w stronę Krynek – drogi Wojewódzkiej która w niedługim czasie przejdzie modernizację na odcinku prawie dwóch i pół kilometra. Inwestycja będzie warta po wstępnym szacowaniu ofert dwa miliony i 900 tysięcy złotych. Jesteśmy na razie w fazie sprawdzania wszystkich wymogów formalnych – mówił Paweł Wnukowski, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego – Chcemy modernizować drogi aby tworzyć dość długi i dobry ciąg komunikacyjny od Krynek aż po Lipsk, a później z Lipska do granicy państwa.”

Inwestycja jest kontynuacją działań rozpoczętych w Sokółce – chodzi mianowicie o wiadukt przy ulicy Kryńskiej. Cały szlak komunikacyjny może usprawnić ruch przygraniczny i przyczynić się do rozwoju regionu na co zwrócił uwagę Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej UMWP Mariusz Dąbrowski:

„Granica Wschodnia potrzebuje alternatyw i jedną z nich może być Kuźnica, a co za tym idzie Sokółka, która może obsługiwać ruch kontynentalny na jedwabnym szlaku. Zadaniem mojego biura jest to aby wspierać  władze Sokółki aby promować tereny inwestycyjne, aby przyciągać inwestorów, aby powstawały nowe miejsca pracy. Oczywiście, jest to proces wieloletni”.

W kwestii remontowanej drogi, a także inwestycji przeprowadzonych na terenie powiatu wypowiedział się Starosta Sokólski Piotr Rećko:

„Kiedy podsumowaliśmy RPO, pieniądze wydane na poszczególne powiaty z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego okazało się, że Powiat Sokólski jest na pierwszym miejscu w przeliczeniu na jednego mieszkańca – mówił Starosta, wymieniając ważne inwestycje – Dąbrowa Białostocka – Sokółka, która pochłonęła około 200 mln złotych. Dzięki temu mamy  wspaniałą drogę z  której się cieszymy […] Druga inwestycja to oczywiście wiadukt na ulicy Kryńskiej, przebudowa drogi w Janowie czy w innych miejscowościach. Za to jesteśmy wdzięczni dla Zarządu Województwa Podlaskiego – Zarządu, który rozumie te potrzeby” […]

 

Film – https://business.facebook.com/powiatsokolski.starostwopowiatowe/videos/1011789876005205/

https://business.facebook.com/powiatsokolski.starostwopowiatowe/videos/1011789876005205/

 

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Przewiń do góry