Mistrzostwa Polski w Boksie – Sokółka 2020

Przez sześć kolejnych dni uczestnicy Mistrzostw Polski Juniorek, Młodzików i Młodziczek w Boksie, pod Honorowym Patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko oraz Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego, walczyli o zwycięstwo na ringu w hali sportowej przy ul Mickiewicza 11 w Sokółce.
Mistrzostwa Polski odbyły się w Sokółce dzięki staraniom organizatora zawodów – UKS Boxing Sokółka, za którym stoi osoba Tomasza Potapczyka – trenera klubu oraz współorganizatora Powiatu Sokólskiego reprezentowanego przez Starostę Sokólskiego Piotra Rećko oraz Wicestarostę Jerzego Białomyzego (Powiat podpisał umowę z UKS Boxing Sokółka na dofinansowanie imprezy).
Celem rywalizacji było: wyłonienie mistrzów i mistrzyń Polski oraz medalistów i medalistek Mistrzostw Polski w Boksie na rok 2020 w trzech kategoriach wiekowych, zdobywanie Klas Sportowych, popularyzacja boksu olimpijskiego w kraju, województwie podlaskim oraz powiecie sokólskim i gminie Sokółka.
,,Zawody rozgrywane w Sokółce to nie tylko impreza mistrzowska, ale także walka o bycie w Kadrze Narodowej, w każdej z poszczególnych kategorii. Trener z Kadry Narodowej obecny na losowaniu również zauważył, że będzie to selekcja do wstępnych Mistrzostw Świata, które w przyszłym roku rozgrywane będą w Katowicach ” – mówił Tomasz Potapczyk w pierwszym dniu Mistrzostw.
Do zmagań na ringu stanęło ponad 270 zawodników i zawodniczek z całego kraju, pod opieką ponad 60 trenerów. Jak na czas pandemii to bardzo duża impreza. Zorganizowanie jej nie było łatwe. Mogła się odbyć jedynie dzięki zaangażowaniu wielu osób i rygorystycznemu przestrzeganiu wszystkich wymagań sanitarnych i niestety bez obecności publiczności.
W najstarszej grupie wystąpiły złote medalistki niedawnych Mistrzostw Europy Juniorek w Budvie – Alexas Kubicki (51kg, GUKS Carbo Gliwice) i Daria Parada (75 kg, BKS Skorpion Szczecin). Oprócz nich do krajowego czempionatu juniorek zgłoszone były inne medalistki MEJ w Czarnogórze – srebrna Izabela Rozkoszek (57 kg, Garda Gierałtowice) oraz brązowe Natalia Kuczewska (48 kg, MKB Mazur Ełk), Julia Szeremeta (60 kg, Paco Lublin) i Barbara Marcinkowska (69 kg, Pomorzanin Toruń). W Sokółce Izabela Rozkoszek wystąpiła w wadze 60 kg, a Julia Szeremeta w 57 kg. Na liście startowej Mistrzostw Polski Juniorek były także inne uczestniczki Mistrzostw Europy w Budvie, ćwierćfinalistki kategorii wagowych 54 kg Karolina Ampulska (Wda Świecie), 64 kg Wiktoria Tereszczak (Ring Bielsko-Biała), +81 kg Oliwia Toborek (Żoliborska Szkoła Boksu). Tym razem Toborek boksowała w -81kg, zaś w plusie wystartowała Martyna Jancelewicz (Taurus Goleniów), którą z występu w Budvie wyeliminowały kłopoty zdrowotne. ( źródło: PZB)
Wczoraj na hali przy Zespole Szkół w Sokółce odbyły się półfinałowe serie walk bokserskich. Trener UKS Boxing Sokółka Tomasz Potapczyk gratulował zdobycia medali: Uli Kucharewicz, Julii Sienkiel i Natalii Kruczkowskiej, którym udało się zakwalifikować do strefy medalowej.
W ostatnim dniu Mistrzostw, w niedzielę 6 grudnia, kiedy miały miejsce dwie uroczyste gale finałowe: Młodzików i Młodziczek oraz Juniorek, Starosta Sokólski Piotr Rećko i trener UKS Boxing Sokółka Tomasz Potapczyk otrzymali podziękowania oraz pamiątkowe grawery od Polskiego Związku Bokserskiego – Prezesa Grzegorza Nowaczka i całego Zarządu, za wyrażenie zgody i chęci organizacji Mistrzostw Polski Juniorek Młodzików i Młodziczek w Boksie, w tak trudnej sytuacji, jaką mamy w naszym kraju z powodu pandemii COVID-19. Podziękowania popłynęły również do zawodników i trenerów, którzy zdecydowali się uczestniczyć w zawodach.
,, Szanowni Państwo, drodzy zawodnicy i trenerzy, drogi Tomku, panowie prezesi Polskiego Związku Bokserskiego, chcę bardzo serdecznie podziękować za te wspaniałe Mistrzostwa Polski w Sokółce. Tutaj, w październiku miała być Gala Boksu, którą co roku organizujemy – to już się stało tradycją Sokólszczyzny. Niestety, z przyczyn pandemicznych w tym roku nie udało się tej tradycji kontynuować. Tym bardziej cieszymy się, że jednak święto boksu zawitało do powiatu sokólskiego. Jesteśmy szczęśliwi, że pomimo tej trudnej sytuacji pandemicznej, zdecydowaliście się – drodzy trenerzy, przywieźć swoich zawodników do naszego pięknego miasta – Sokółki, stolicy Powiatu Sokólskiego. Dzięki temu promujemy nasze strony, naszą ukochaną Sokólszczyznę. To jest dla nas bardzo ważne. Mamy nadzieję, że nasza sokólska gościnność dała się odczuć wszystkim. Szczególne podziękowania kieruję do Tomasza, bardzo Ci dziękuję i gratuluję, bo masz autorytet i szacunek u najwyższych władz związkowych w tej dyscyplinie sportu, w całej Polsce i to jest również dla nas powód do dumy i zaszczytu.” – mówił Starosta Sokólski Piotr Rećko, po czym zwrócił się do Prezesa PZB: ,, Chciałbym też podziękować Polskiemu Związkowi Bokserskiemu. To wspaniale, że znaleźliście czas i że wybraliście właśnie Sokółkę na organizację tej wspaniałej imprezy.”
Tomasz Potapczyk zaznaczył: ,, Dodam tylko tyle – zgodę na organizację tej imprezy wyraził obecny tutaj Gospodarz Powiatu Sokólskiego Piotr Rećko. To dzięki niemu jesteśmy dzisiaj tutaj. Ja miałem chęci, on wyraził zgodę – wiadomo finanse są najważniejsze aby Mistrzostwa się odbyły. Chciałbym w tym miejscu podziękować drobnym upominkiem Panu Staroście, aby ta pamiątka wisząc w jego gabinecie, przypominała o najlepszych i najważniejszych imprezach rangi Mistrzostw Polski, które rozgrywamy w naszym Powiecie Sokólskim”.
Do podziękowań dołączył się Zbigniew Maleszewski – Prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, który podkreślił, że jest mu szczególnie miło, iż te Mistrzostwa są organizowane w naszym województwie. Wdzięczność i szacunek wobec organizatorów wyrażali także trenerzy, min. Piotr Jankowski trener Macieja Marchela aktualnego Mistrza Polski Młodzików i ubiegłorocznego brązowego medalisty Mistrzostw Europy Młodzików: ,, Pierwotnie Mistrzostwa miały się odbyć w innym mieście jednak niezawodny, miejscowy trener Tomasz Potapczyk wziął to na siebie siedem dni przed rozpoczęciem zawodów i zorganizował w sumie trzy imprezy w jednej – Mistrzostwa Polski Juniorek Młodzików i Młodziczek, co się skumulowało w imprezę, w której wzięło udział blisko 300 osób. Tak, że czapka z głowy wobec Tomasza Potapczyka i wszystkich władz lokalnych, które przyczyniły się do organizacji pięknej imprezy.”

Zaraz po Mistrzostwach, od poniedziałku – jak oznajmił trener UKS Boxing Sokółka Tomasz Potapczyk – wracamy na zajęcia i pracujemy dalej.
Wkrótce podamy wyniki Mistrzostw Polski Juniorek, Młodzików i Młodziczek w Boksie, pod Honorowym Patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko oraz Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego.
Wydział Promocji

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top