Zaczęło się wielkie świętowanie w SOSW

Zaczęło się wielkie świętowanie w SOSW Święto Patrona w Sokólskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym wiąże się nierozerwalnie z postacią Janusza Korczaka, patrona placówki. To zawsze jest u nich bardzo wyjątkowy dzień. Ale w tym roku był szczególny, jak nigdy

– Staramy się, by było to wydarzenie inne, niż wszystkie obchodzone w naszym ośrodku. Chcemy, żeby wychowankowie SOSW zapomniały tego dnia o troskach, o swojej niepełnosprawności – mówi Elżbieta Szomko, Dyrektor Sokólskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Dziś odbyło się tam Święto Patrona. Każda edycja imprezy rozpoczyna się od uroczystej mszy świętej. Ale w tym roku było absolutnie wyjątkowo, bo w trakcie tej mszy troje wychowanków przystąpiło do pierwszej komunii świętej.

Tym dzieciom postaci Janusza Korczaka nie trzeba przedstawiać, ale zawsze obchody w szkole zaczynają się od przypomnienia zebranym kim on był. Nie wszystkie maluchy są w stanie pojąc, jak ich patron mógł poświecić swoje życie dla innych, ale starsi wychowankowie są nim zafascynowani. Po części oficjalnej był czas na różne atrakcje: konkurs wiedzy o Januszu Korczaku, konkurs plastyczny, w którym dzieci mogły wykazać się pomysłowością, w sposób szczególny interpretując postać patrona. Było też coś jeszcze

– Od dwóch lat kontynuujemy tradycje, w której wychowankowie pokazują nam, co by zmienili w naszej placówce. I to są zawsze ciekawe, a czasami zaskakujące pomysły. Chcą np. skrócenia zajęć lekcyjnych czy zwiększenia liczby godzin zajęć wychowania fizycznego- wylicza Dyrektor.

W tym roku największym zaskoczeniem był pomysł Kacpra, który chciałby, żeby w placówce funkcjonował wóz strażacki. Bo to jego marzenie. Tegoroczne święto SOSW jest wyjątkowe jeszcze z jednego powodu. Przedłuży się aż do piątku, kiedy to w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich na terenie placówki odbędzie się piknik z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych, na który już teraz serdecznie zapraszamy!

#eb Fot. Elżbieta Rapiej

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top