Nadszedł upragniony dzień, na który wszyscy czekali

Ponad 300 uczniów sokólskiego liceum zakończyło dziś rok szkolny, a 33 z nich otrzymało świadectwa z wyróżnieniem👏

– Zakończenie roku szkolnego to niezwykła chwila, która przynosi ze sobą zarówno radość z osiągnięć, jak i refleksje nad drobnymi porażkami. Drodzy uczniowie, gratuluję wam promocji do następnej klasy. Dziękuję za ciężką pracę i determinację w dążeniu do osiągnięcia celów – zwróciła się do uczniów Anetta Zubrzycka, dyrektor Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Sokółce.

Podkreśliła, że minął rok pełen wyzwań i trudności. Dzięki wspólnym wysiłkom uczniów, nauczycieli i rodziców, szkoła nieustannie się rozwija, a ona czuje się zaszczycona, będąc częścią tej edukacyjnej podróży.

– Nigdy nie przestawajcie wierzyć we własne możliwości i niech wasza pasja oraz systematyczna praca prowadzą was przez kolejne lata w naszym liceum, aż do matury. Każdy z was ma bowiem unikalne talenty i zdolności, które wzbogacają naszą szkołę – dodała.

Podziękowała kadrze pedagogicznej za jej zaangażowanie i poświęcenie, które są nieocenione.

– Jesteście nie tylko nauczycielami, ale też mentorami i przyjaciółmi naszych uczniów. Wasza ciężka praca i zdolności inspirują młodzież do osiągania sukcesów i przekraczania własnych granic. Dziękuję za wytrwałość i motywowanie uczniów do nauki oraz za to, że zawsze mogę na was liczyć – mówiła dyrektor.

Rodzicom złożyła gratulacje z okazji posiadania tak wspaniałych dzieci i podziękowała za udzielane wsparcie oraz zaufanie, jakim obdarzyli szkołę. Wyrazy wdzięczności skierowała również do organu prowadzącego, którym jest Powiat Sokólski, za przychylność i nieustające wsparcie. Słowa uznania popłynęły także w stronę Wojskowego Centrum Rekrutacji, 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Policji, Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej za opiekę nad oddziałami mundurowymi i OPW, współpracę oraz organizację wielu cennych szkoleń dla uczniów.

Daniel Supronik, dyrektor Wydziału Finansowego w Starostwie Powiatowym w Sokółce i zarazem przewodniczący Rady Rodziców, odczytał w imieniu Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego, list skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców.

– To był czas pełen wyzwań, nowych doświadczeń oraz cennych lekcji, które przyczyniły się do waszego rozwoju zarówno w sferze edukacji, jak i w życiu osobistym. Od pierwszych dni września pracowaliście z zaangażowaniem, podejmując nowe wyzwania, które stawiała przed wami szkoła. Z dumą obserwowaliśmy wasze postępy, sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, to, jak rozwijaliście własne pasje i zainteresowania oraz uczestniczyliście w akcjach wolontariackich i charytatywnych. Wasze zaangażowanie w inicjatywy społeczne to dowód na to, że jesteście młodymi ludźmi o wielkich sercach, gotowymi nieść pomoc i zmieniać świat na lepsze – napisał w liście Starosta.

Przewodniczący Rady Rodziców w imieniu swoim i pozostałych rodziców życzył wszystkim dobrego odpoczynku oraz radosnych, pięknych i bezpiecznych wakacji.

Pożegnano również i podziękowano za dobrą współpracę nauczycielowi Patrykowi Siejwie, który postanowił kontynuować karierę na wyższej uczelni.

Na zakończenie uroczystości wręczono nagrody ufundowane przez Starostę Sokólskiego tym uczniom, którzy rok szkolny 2023/2024 ukończyli z wyróżnieniem. Wśród nagrodzonych znalazły się trzy uczennice: Wiktoria Anna Kunda, Karolina Hanczaruk i Karolina Horczak.

Sylwia Matuk

Fot. Marcin Pogorzelski

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top