Naród, który traci pamięć traci swą tożsamość

– Kwiecień to miesiąc ważnych dla każdego Polaka wydarzeń historycznych. Pamiętamy o mordzie polskich oficerów w Katyniu, katastrofę smoleńską. Dla nas jest to miesiąc patrona  naszej szkoły, mjr Henryka Dobrzańskiego- Hubala. Żołnierza, olimpijczyka  i patrioty – mówiła Barbara Czechowicz, Wicedyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce podczas piątej edycji Powiatowego Festiwalu Pieśni i Poezji Patriotycznej.

W festiwalu  organizowanym przez ZSzR w Sokółce wzięli udział  przedstawiciele szkół podstawowych i ponad podstawowych z Powiatu Sokólskiego, Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce, Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce, Szkoła Podstawowa w Janowszczyźnie, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, oraz Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance.

Goście mieli okazję przypomnieć sobie znane, stare pieśni patriotyczne. Poznać nowe utwory, zaczerpnięte z polskich filmów oraz wykonywane przez współczesnych idoli. Okazuje się, że młodzież sama wybrała repertuar na dzisiejszy festiwal.

– Ten wybór nie był trudny. Postawiliśmy na Juliana Tuwima i Antoniego Słonimskiego. Poeci znani są naszym uczniom, bo uczą się o nich na języku polskim – twierdziła  Jolanta Siemieniako  z Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej  Rozedrance po raz pierwszy uczestniczyli w festiwalu. Zaprezentowali twórczość poetów patriotycznych do muzyki Fryderyka Chopina i Michała Ogińskiego ,, Pożegnanie Ojczyzny”.

Starostwo Powiatowe, jako współorganizator festiwalu, ufundowało  uczestnikom puchary oraz upominki.

Opr. Elżbieta Rapiej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Przewiń do góry