Niech Wasza wiedza i profesjonalizm będą fundamentem w kształtowaniu Waszej przyszłości.

– Życzę wspaniałych oraz przede wszystkim bezpiecznych wakacji – w liście żegnał maturzystów Piotr Rećko, Starosta Sokólski

List przeczytany został przez Bożenę Jolantę Jelską – Jaroś, członka Zarządu Powiatu Sokólskiego w Zespole Szkół w Suchowoli. Naukę w tej szkolę zakończyło 33 uczniów .

– Człowiek jest wart tyle ile może dać od siebie drugiemu człowiekowi. Pamiętajcie o tym w swoim dorosłym życiu – mówiła Jelska-Jaroś.

Zachęcała młodzież do wiązania swojej przyszłości z gminą Suchowola, by tu zakładać firmy, prowadzić działalność gospodarczą.

– Tak właśnie są tworzone nasze małe ojczyzny – podkreślała.

Natalia Kuderko i Andrzej Wojtach, suchowolscy maturzyści, najbardziej obawiają się egzaminów z matematyki i historii, twierdzą, że są to trudne do nauki przedmioty.

– Na wakacjach będę odpoczywać. A w październiku planuję rozpocząć naukę w szkole policealnej, kierunek masażysta – twierdziła Karolina Pycz.

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych odbyło się 29 kwietnia w całej Polsce. W naszym powiecie uczniowie otrzymali świadectwa maturalne w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce, w Zespole Szkół w Sokółce, w Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce, w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej oraz w Zespole Szkół w Suchowoli.

Opr. Elżbieta Rapiej