Nowy autobus dla podopiecznych SOSW w Sokółce

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Sokółce od dzisiaj mogą się cieszyć nowym autobusem.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych reprezentowany przez pełnomocników PFRON Grażynę Bogdańska i Barbarę Górko zawarł umowę z Powiatem Sokólskim reprezentowanym przez Starostę Piotra Rećko i Dyrektora PCPR w Sokółce Alicję Rysiejko.

Przedmiotem umowy jest dofinansowane ze środków PFRON następującego projektu w ramach projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w ramach obszaru programu „Sprawni i samodzielni…, bo mobilni II”.

Dzisiaj w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce odbyło się uroczyste przekazania autobusu. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Senator RP Mariusz Gromko, Starosta Sokólski Piotr Rećko, Wicestarosta Jerzy Białomyzy, Dyrektor SOSW w Sokółce Elżbieta Szomko, nauczyciele oraz wychowankowie ośrodka.

„Dzieci z radością przyjęły informacje i przywitały się z nowym autobusem który będzie – mam nadzieję – bardzo dobrze i długo im służył. Taki sprzęt wspomoże wychowanków w codziennym życiu, umożliwi wyjazdy, dowozy do ośrodka jak i również wycieczki i inne zadania które będą mogły być realizowane poza szkołą. W mojej ocenie takie wydatki są bardzo ważne i cieszę się, że reprezentuję Rząd Prawa i Sprawiedliwości który od wielu lat zwiększa w budżecie wydatki na rzecz PFRON-u który realizuje podobne inwestycje (…) Mamy świadomość, że oprócz rozwoju Polski musimy zadbać o obywatela od jak najmłodszych lat, niektóre środowiska potrzebują większego wsparcia i tu jest rola PFRON-u aby wspomagać i równoważyć aby każdy miał podobne możliwości startu w życie dorosłe. Tu, w tym ośrodku dzieci przygotowują się do takiego życia i niezbędne jest wsparcie również finansowe”- mówi Senator RP Mariusz Gromko

Autobus (23 miejscowy) jest przystosowany do przewozu dwóch osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Autobus jest wyposażony w najazdy do transportu wózków inwalidzkich, szyny podłogowe do mocowania oraz pasy bezpieczeństwa dla osób na wózkach.

Starosta Sokólski Piotr Rećko: „Młodzież naszego ośrodka to główny motywator działania oraz energia do ładowania akumulatorów dla nas wszystkich. Mamy za sobą cały cykl działań dla tej placówki, od termomodernizacji przez place zabaw, wyposażenia i tworzenie sal terapeutycznych  po autobusy ponieważ ten który zakupiliśmy teraz to już drugi na rzecz ośrodka. Z każdego zakątka naszego pięknego powiatu będziemy mogli przywieźć dzieci do naszego ośrodka i to było naszym głównym celem. Jest to inwestycja nie tylko w infrastrukturę naszego powiatu ale również inwestycja w młodego człowieka. PFRON dofinansował autobus w kwocie 240 tys. zł. Jest to olbrzymia kwota dofinansowania. Dziękuje Mariuszowi Gromko Senatorowi który jest przyjacielem tego ośrodka ale przede wszystkim Pani Grażynie Bogdańskiej naszej wspaniałej Dyrektor PFRON-u która zawsze nas wspiera i to dzięki niej możemy pozyskiwać te pieniądze. Dziękuję również Elżbiecie Szomko która jest dyrektorem SOSW w Sokółce i dobrym duchem tego wszystkiego. Uważam, że powinniśmy wszystkim mówić, że osoby niepełnosprawne są ważną częścią naszego społeczeństwa i że dostaną wsparcie oraz opiekę państwa”

Na zakończenie uroczystości zostały przekazane również laptopy uczniom Branżowej Szkoły I Stopnia Specjalnej Nr 3 w Sokółce w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. J. Korczaka w Sokółce (5 szt.).które zostały zakupione w ramach programu „ Aktywna Tablica” .

K.Galej

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top