Obchody Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom w Polsce

Co roku, 10 września w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Jego celem jest zwiększanie świadomości społecznej w zakresie zapobiegania samobójstwom oraz wsparcie psychiczne dla osób dotkniętych tym problemem.

Informujemy, że Piotr Rećko, Starosta Sokólski został w 2022 r. koordynatorem akcji informacyjno – edukacyjnej dotyczącej zapobiegania samobójstwom na terenie powiatu sokólskiego. Nawiązano współpracę z Biurem ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym w Warszawie, celem przeprowadzenia kampanii informacyjno – edukacyjnych w szkołach ponadpodstawowych.

Spotkania takie zostaną przeprowadzone we wrześniu, w pięciu szkołach powiatu sokólskiego, tj. w Zespole Szkół w Sokółce, Zespole Szkół Rolniczych im. mjra Henryka Dobrzańskiego – Hubala w Sokółce, Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej
w Sokółce, Zespole Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej oraz Zespole Szkół w Suchowoli.

Starosta Sokólski jako koordynator akcji pragnie zwrócić uwagę mieszkańców powiatu na potrzebę wprowadzenia działań prewencyjnych i profilaktycznych, w zakresie zapobiegania samobójstwom poprzez zwiększenie świadomości społecznej oraz wskazanie metod wsparcia psychicznego dla osób dotkniętych tym problemem. Należy pamiętać, że każdy z nas może, udzielić pomocy osobom borykającym się z myślami samobójczymi.

Więcej informacji o dostępnych formach pomocy dla osób w kryzysie psychicznym można znaleźć na stronie internetowej: www.zapobiegajmysamobojstwom.pl

Referat Zdrowia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top