Piłkarze ze SP nr 3 w Sokółce i SP w Kuźnicy awansowali do finału grupy północnej

– Dziękuję wszystkim trenerom za przygotowanie drużyn i zawodników, którzy doskonale wiedzą, że najważniejsza jest praca zespołowa – mówił Stanisław Marchiel, pełnomocnik Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Sokółce.

Prowadził Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w piłce nożnej w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej, pod honorowym patronatem Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego. Zmagania te odbyły się w ubiegły piątek (22.04.2022 r.) na boiskach Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce. Współorganizatorem zawodów był Zarząd Powiatu Sokólskiego, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i ZS Zawodowych w Sokółce.

Do rywalizacji przystąpiły: Szkoła Podstawowa w Szudziałowie, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce oraz Szkoła Podstawowa w Kuźnicy.

Mecze były rozgrywane każdy z każdym. Pierwsi zmierzyli się zawodnicy z SP w Szudziałowie z zawodnikami SP z OI z Janowszczyzny.

– Musieliśmy gonić wynik, ale na szczęście udało się nam wyrównać i cieszymy się ze zdobytych punktów – Grzegorz Makal, nauczyciel wychowania fizycznego w SP z OI w Janowszczyźnie.

Pogoda i duch walki dopisywał młodym sportowcom, a doping w postaci ciepłej herbaty ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce dodał wszystkim zawodnikom dodatkowej energii.

Piłkarze ze SP nr 3 w Sokółce i SP w Kuźnicy wywalczyli awans do finału grupy północnej, który odbędzie się w najbliższy wtorek.

Klasyfikacja końcowa:

⚽️1. miejsce SP nr 3 w Sokółce

⚽️2. miejsce SP w Kuźnicy

⚽️3. miejsce SP w Szudziałowie

⚽️4. miejsce SP z OI w Janowszczyźnie

Za trzy pierwsze miejsca uczestnicy otrzymali medale i puchary. Uczniowie zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami w kategorii : najlepszy strzelec, najlepszy bramkarz oraz najbardziej wartościowy zawodnik.

opr. Agnieszka Backiel, zdj. Agnieszka Sarosiek⚽️