Podlaskie kukurydzą stoi – Krajowy Dzień Kukurydzy w Szepietowie – 11 września 2022 r.

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wspólnie z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu zapraszają w niedzielę 11 – go września na Krajowy Dzień Kukurydzy. Zaplanowane wydarzenie to największa w województwie podlaskim impreza dla plantatorów i miłośników złotego ziarna.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie i miło spędzi czas.

Krajowy Dzień Kukurydzy to cykliczne wydarzenie skierowane do rolników, mieszkańców obszarów wiejskich, naukowców i uczniów szkół rolniczych oraz firm związanych z branżą agro.

Podczas wrześniowego spotkania uczestnicy będą mieli możliwość porównania aż 130 różnych odmian kukurydzy i pogłębienia swojej wiedzy z zakresu uprawy tego ziarna. Pomocą oraz fachową konsultacją będą służyć doradcy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz przedstawiciele 20 firm nasiennych.

Dużą atrakcją podczas święta kukurydzy będą innowacyjne pokazy z udziałem najnowocześniejszego sprzętu rolniczego do zabiegów agrotechnicznych. Zostanie przedstawiony zbiór kukurydzy na ziarno i kiszonkę oraz zagospodarowanie resztek pożniwnych.

Pośród wielu atrakcji nie zabraknie również degustacji potraw z kukurydzy w ramach programu promocyjnego Złoty smak kukurydzy, który jest finansowany ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

Podczas wydarzenia odbędzie się również pokaz orki konnej z możliwością sprawdzenia swoich umiejętności.

Prezentacje, pokazy, konkursy z nagrodami oraz warsztaty cukiernicze dla najmłodszych – to wszystko czeka na Państwa podczas plenerowego wydarzenia w PODR Szepietowo.

Wszystkie drogi prowadzą do Szepietowa – nie może Was tu zabraknąć – odwiedź tereny wystawowe PODR Szepietowo w niedzielę 11 września!!!

Zapraszamy serdecznie!