Podpisanie umowy na E-usługi

Cyfrowy świat jest coraz bliżej, także dla samorządów. Już niedługo, mieszkańcy Powiatu Sokólskiego będą mieli możliwość załatwić większość spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Powiat Sokólski  reprezentowany przez Starostę Sokólskiego Piotra Rećko i Wicestarostę Jerzego Białomyzego zawarł umowę z  BonaSoft Sp. z o.o. Sp.k. reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Jarosława Łagodę.  Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie, budowa i dostawa specjalistycznego systemu informatycznego o nazwie Platforma E-usługi.

Całkowity koszt realizacji projektu pn. „Rozwój usług świadczonych drogą elektroniczną w administracji Powiatu Sokólskiego” w zakresie rozwoju usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 wynosi 2 301 243,90 zł, z czego dofinansowanie ze środków wspólnotowych wyniesie 1 956 057,31 zł.

Dzięki dofinansowaniu zostanie uruchomionych 23 e-usług publicznych o wysokim poziomie bezpieczeństwa wraz ze zintegrowanymi systemami dziedzinowymi. W ramach inwestycji zostanie opracowana wieloportalowa platforma, na której zostaną umieszczone wszystkie e-usługi objęte zakresem projektu wraz z integracją z systemem e- PUAP. Projekt obejmie również szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych dla 84 osób.

Informatyzacja samorządów pozwoli oszczędzić czas mieszkańców oraz urzędników, ale też będzie to ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych.  O funkcjonalność systemu zapytaliśmy Przemysława Walichowskiego Regionalny Kierownik Sprzedaży BonaSoft:

 Dzisiaj rozpoczęliśmy współpracę… Będziemy tworzyli portal dla mieszkańców, zintegrujemy system obiegu dokumentów który będzie wdrożony w państwa jednostce, stworzymy szynę danych do wymiany i przekazywania danych wewnątrz organizacyjnych – mamy na to dziesięć miesięcy.

Niektórym może się wydawać, że poruszanie się w E-usługach będzie trudne. Pan Przemysław Walichowski rozwiewa te wątpliwości. Wszystko będzie przejrzyste i intuicyjne w obsłudze:

Mamy już spore doświadczenie, już kilka takich portali zrealizowaliśmy. To będzie proste, wygodne i intuicyjne rozwiązanie. Logowanie będzie przebiegać za pośrednictwem ePUAP. W jednym miejscu będą wszystkie usługi. Będą bardzo proste w obsłudze. Kliknij, przejdź dalej… Każdy w prosty sposób będzie mógł z tego skorzystać.

Zdjęcia: JS

Test: PB

Wydział Promocji

 

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Przewiń do góry