„Sorry, taki mamy klimat”, który zachwycił obcokrajowców

Nauczyciele z Grecji i Hiszpanii, którzy przyjechali do Dąbrowy Białostockiej, odwiedzili też Sokółkę.

Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Białostockiej jako pierwsza z trzech szkół partnerskich zaprosiło do siebie gości z Grecji i Hiszpanii na międzynarodowe warsztaty. Bierze udział w projekcie „Sorry, taki mamy klimat”, którego celem jest podniesienie jakości działań szkół w zakresie edukacji ekologicznej. Bo gdzie lepiej niż na Podlasiu rozmawiać o ekologii?

Czas upłynął naszym gościom pracowicie. Pod okiem dr. Bogdana Browarskiego z Biebrzańskiego Parku Narodowego analizowali scenariusze zajęć dotyczących ekologii. Już niedługo takie zajęcia będą prowadzone w międzynarodowych grupach. Rozstrzygnęli też konkurs na logo projektu. Wygrała propozycja Ani Kulhawik z Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej.

To nie wszystko. Delegacje ustaliły regulamin międzynarodowego konkursu fotograficznego.

W Starostwie Powiatowym w Sokółce z rąk Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego, zagraniczni goście odebrali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w warsztatach. Na wydarzeniu obecni byli także: Jerzy Białomyzy, Wicestarosta, Tomasz Tolko, Dyrektor Wydziału Organizacyjnego, Daniel Supronik, Dyrektor Wydziału Finansowego, Anna Marta Aniśkiewicz, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych, i Jarosław Budnik, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej.

Nauczyciele znaleźli też czas na poznawanie Podlasia. Byli w Muzeum Ikon w Supraślu, w Silvarium oraz Ogrodzie Leśnym w Poczopku, a także w różanostockim sanktuarium. Najbardziej podobało im się w Różanymstoku.

– Wizerunek Matki Boskiej jest piękny. Poza tym jestem zdumiony, że ludzie tutaj są aż tak bardzo gościnni i życzliwi – powiedział Francisco, nauczyciel z Hiszpanii.

A Chrysoula z Grecji przyznała, że zachwyciła się Operą i Filharmonią Podlaską.

Wszyscy uczestnicy projektu nie mogą się doczekać kolejnych warsztatów.

Kamila Białomyzy

Fot. Krzysztof Jacewicz

__________

Projekt „Sorry, taki mamy klimat” o nr 2021-2-PL01-KA220-SCH-000049222 z programu Erasmus+ finansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top