Stypendia i nagrody w konkursie rozdane!!!

Jesteśmy z Was dumni!

Stypendia Starosty Sokólskiego trafiły do 148 uczniów, kolejnych 23 zostało wyróżnionych w konkursie upamiętniającym Józefa Marcinkiewicza [lista laureatów]

– Chcemy promować postać Józefa Marcinkiewicza, który jest doskonałym wzorem do naśladowania. To wybitny matematyk, profesor, człowiek, który zginął w Katyniu – rozpoczął uroczystość Piotr Rećko, Starosta Sokólski.

To wydarzenie odbyło się wczoraj, na hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce. Było okazją do podwójnego świętowania, bowiem tego dnia rozstrzygnięto konkurs literacko-plastyczny „Mała ojczyzna – wielka historia. Józef Marcinkiewicz – matematyczny geniusz z Cimoszki, ofiara zbrodni katyńskiej” i rozdano stypendia w ramach lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski.

Konkurs miał na celu przede wszystkim przybliżenie młodzieży ze szkół ponadpodstawowych sylwetki wybitnego naukowca. Wręczenie nagród poprzedziła prelekcja Pawła Niziołka historyka z Biura Badań Historycznych IPN w Białymstoku na temat sylwetki Józefa Marcinkiewicza.

– Mimo słabego zdrowia był zdeterminowany, by stanąć w obronie ojczyzny, lecz niestety podzielił los wielu przedstawicieli polskiej elity intelektualnej, którzy zginęli w Katyniu – tak Paweł Niziołek podsumował obraz bohatera z naszej bliskiej ojczyzny.

Utalentowana młodzież z Zespołu Szkół w Sokółce, Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce została nagrodzona za swoje wybitne prace. Nim jednak w ich ręce trafiły upominki, delegacje każdej ze szkół przedstawiły krótką prezentację na temat życia swojej szkoły.

Potem Piotr Rećko wręczył w sumie 148 stypendiów w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski” (XXXIV edycja), za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Najwięcej, bo aż 55, trafiło do uczniów Zespołu Szkół w Sokółce.

– Tegoroczni stypendyści to cudowni ludzie, wśród nich znaleźli się przedstawiciele Studio Poezja, wybitni sportowcy, uczniowie wygrywający ogólnopolskie konkursy. To młodzi ludzie, aktywni na różnych płaszczyznach. Jesteśmy z was dumni – akcentował Starosta Sokólski.

W uroczystości wzięli udział: Piotr Rećko, Starosta Sokólski, Daniel Supronik, dyrektor Wydziału Finansowego, Anna Marta Aniśkiewicz, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych oraz Paweł Niziołek, historyk z biura badań historycznych IPN, autor książki o rodzinie Marcinkiewiczów i dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych i z SOSW.

Wyniki POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO ph. „Mała ojczyzna – wielka historia. JÓZEF MARCINKIEWICZ – matematyczny geniusz z Cimoszki, ofiara zbrodni katyńskiej”


KATEGORIA PLASTYCZNA
1. Emilia Klej – kl. IIIG ZS w Sokółce
2. Kornelia Sobolewska – kl. IIIH ZS w Sokółce
3. Anastazja Wołoszyna – kl. IB ZS w Sokółce

WYRÓŻNIENIE / KATEGORIA PLASTYCZNA
1. Emilia Anna Świerżewska – kl. IA ZS w Sokółce
2. Gabriela Kuklik – kl. III Technikum Nr 2 Tech. hotel. ZSR w Sokółce
3. Kamila Supronik – kl. IA ZS w Sokółce
4. Gabriela Krawel – kl. III tech. ekonom. ZSR w Sokółce
5. Agata Zdanewicz kl. IIB ZSCKR w Janowie
6. Ewa Górska – kl. ID ZS w Sokółce7. Martyna Waszczeniuk – kl. IIIH ZS w Sokółce

KATEGORIA LITERACKA
1. Magdalena Chociej, kl. IIIE ZS w Sokółce „Józef Marcinkiewicz – matematyczny geniusz z Cimoszki, ofiara zbrodni katyńskiej”
2. Julita Łuksza – kl. III ZSR w Sokółce – wiersz pt. „Bohater Małej Ojczyzny”
3. Jowita Ochrymiuk kl. IIIF ZS w Sokółce – „Oddany przyjaciel…” / Paulina Doroszko kl. IIA ZS w Sokółce – wiersz pt. „Przyjaźń” ex aequo

SOSW
KATEGORIA PLASTYCZNA
1. Kasia Andrukiewicz I PDP SOSW opiekun K. Dylewska
2. Agnieszka Kolendo III SPL SOSW opiekun E. Kondrat
3. Gabriela Radziwon IIB SOSW opiekun K. Zalewska

WYRÓŻNIENIE / KATEGORIA PLASTYCZNA
1. Izabela Kowejsza kl. VIII SPU SOSW opiekun B. Mozolewska
2. Karol Skobel – kl. III SPL SOSW opiekun E. Kondrat
3. Karolina Szkiłądź – kl. VIII SPU SOSW opiekun B. Mozolewska

KATEGORIA LITERACKA
1. Agnieszka Mucuś kl. IIB SOSW opiekun K. Zalewska – „Pamiętnik nastolatki” / Wiktoria Smarżewska – kl. IIB SOSW opiekun K. Zalewska „Pamiętnik Ireny” ex aequo
2. Gabriela Radziwon – kl. IIB SOSW opiekun K. Zalewska – list do przyjaciółki
3. Mateusz Gilewski – kl. IIB SOSW opiekun K. Zalewska –„Relacja w gazecie ‘Wieści z SOSW’”

oprac. i zdj. Agnieszka Backiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Przewiń do góry