Szanujmy nasze prawa, które gdzie indziej teraz są gwałcone

– Dzisiaj konflikt zbrojny na Wschodzie, który dotyka również nas, powinien być dla nas wszystkich impulsem do tego, aby zatrzymać się w codziennym pędzie. I zastanowić nad wartościami, jakimi są niepodległość, a przede wszystkim konstytucja – mówił Jerzy Białomyzy, Wicestarosta Powiatu Sokólskiego podczas Obchodów 231. Rocznicy Konstytucji 3 Maja w Sokółce.

Uroczyste obchody rozpoczęły się nabożeństwem w cerkwi św. Aleksandra Newskiego oraz mszą świętą w Kolegiacie Świętego Antoniego Padewskiego w Sokółce. Po mszy wszyscy zebrani przeszli ulicami Sokółki pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, by tam kontynuować uroczystości. Brali w nich udział: Jerzy Białomyzy, Bogusława Szczerbińska, Wicewojewoda Podlaski, Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Krzysztof Krasiński, Przewodniczący Rady Powiatu Sokólskiego, Tomasz Tolko, Dyrektor Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Sokółce, Daniel Supronik, Dyrektor Wydziału Finansowego Starostwa Powiatowego w Sokółce, Zbigniew Dębko, Dyrektor Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Sokółce, a także Krzysztof Pawłowski radny powiatowy. Wicestarosta zwrócił uwagę, że konstytucja nakłada na nas nie tylko obowiązki ale daje nam wiele praw, które w innych krajach właśnie w tym momencie są gwałcone.

– Rozumiemy, jak nikt inny, sytuację naszych sąsiadów ze wschodu, rozumiemy, w jakim znaleźli się położeniu, po zaatakowaniu przez rosyjskie wojska.(…) Ale pamiętajmy o tym, że wolność nie jest nam tylko dana, lecz i zadana – podkreśliła Bogusława Szczerbińska.

– My dzisiaj potrzebujemy być mocni jednością i wierności ideałom. Tylko wtedy, tak jak w przeszłości, będziemy w stanie zadziwić świat i Europę wkładem pracy w obronę demokracji i moralnego ładu społecznego, a więc tych wartości, które zawierała Konstytucja 3 Maja – stwierdziła Wiesława Burnos.

Młodzież Zespołu Szkół w Sokółce w historycznych mundurach Księstwa Warszawskiego oddała hołd Xaweremu Michaelisowi, sokólskiemu Wójtowi, który podpisał aneks do Insurekcji Kościuszkowskiej oraz uniwersał wzywający mieszkańców powiatu do powstania.

Opr. Elżbieta Rapiej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top