Trzy nowe otwarte strefy aktywności w Sokółce

Dzisiaj Starosta Sokólski wraz z Wicestarostą Jerzym Białomyzym, Dyrektorem Wydziału Ochrony Środowiska i Architektury w Starostwie Powiatowym w Sokółce – Andrzejem Wnukowskim oraz w towarzystwie wykonawcy – Pana Marka Trwoga Przedstawiciela firmy „OSTROVIA” dokonali odbioru technicznego otwartych stref aktywności. Powstały one w tym roku w trzech miejscach w Sokółce: przy ul. Osiedle Zielone 1A – Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce, przy ul. Sikorskiego 40a (blok mieszkalny koło SP ZOZ w Sokółce) oraz przy Zespole Szkół Rolniczych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego- Hubala w Sokółce przy ul. Polnej 2
W każdej z lokalizacji powstały siłownie zewnętrzne, w skład których wchodzą następujące urządzenia: prasa nożna na słupie, twister na słupie, orbitrek, wioślarz wolnostojący, podciąg nóg na słupie, urządzenie do wyciskania siedząc, urządzenie-motyl na słupie, trenażer ramion górny na słupie. Przy Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce i przy ul. Sikorskiego 40a powstały również place zabaw składające się z: huśtawki wahadłowej podwójnej, kostki gimnastycznej, zestawu zabawowego wielofunkcyjnego oraz zestawu gimnastycznego. Przy Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce oraz Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce można skorzystać również z edukacyjnych stolików do gier – szachy i piłkarzyki, natomiast przy ul. Sikorskiego 40a znajdują się szachy i chińczyk.
Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to program rządowy dofinansowany przez Ministra Sportu Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwój małej architektury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym
Celem programu jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych, które podniosą w sposób znaczący estetykę przestrzeni publicznej i poprawią jakość życia mieszkańców danego obszaru.
Dwie takie otwarte strefy aktywności powstały już w roku 2018: przy Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej i Zespole Szkół w Suchowoli.

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Przewiń do góry