Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.

🚲 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych 🚲

W dniu 26 kwietnia br. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Sokółce przy ul. Szkolnej 2 odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych.

Celem turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

W turnieju wzięło udział łącznie 35 uczniów z pięciu szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii wiekowej rocznik 2010 i młodsi zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Sokółce, przed Szkołą Podstawową w Korycinie i Szkołą Podstawową w Suchowoli. Natomiast w kategorii wiekowej rocznik 2007 i młodsi zwycięstwo w turnieju przypadło drużynie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Sokółce. Niższe stopnie podium zajęły dwie drużyny Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce.

Nagrody drużynowe i indywidualne zwycięzcom turnieju wręczyli Jerzy Białomyzy – Wicestarosta Sokólski, Daniel Supronik – Dyrektor Wydziału Finansowego w Starostwie Powiatowym w Sokółce, Maria Andrzejewska – Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Sokółce oraz mł. insp. Sławomir Kołakowski – Komendant Powiatowy Policji w Sokółce.Za organizację i obsługę merytoryczną turnieju odpowiedzialni byli pracownicy Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Sokółce oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

Finaliści eliminacji powiatowych wezmą udział w finałach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju BRD a zwycięskie drużyny reprezentować będą województwo podlaskie w finale krajowym w czerwcu br. Powiatowy Komitet Organizacyjny Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pragnie podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się w organizację turnieju.

W szczególności podziękowania składamy sponsorom turnieju: Staroście Sokólskiemu Piotrowi Rećko wraz z Zarządem Powiatu Sokólskiego, firmom: MTZ POLSKA sp. z o. o., OSK „Aga” Czesław Żuk, OSK RENOMA Andrzej Jelski, KAWETA Mariusz Woronowicz, KRYNKA sp. z o.o., Piekarnia JASKÓŁKA sp. z o.o., METAL – FACH sp. z o.o.

Podziękowania za organizację i obsługę merytoryczną turnieju składamy: Pani Marii Andrzejewskiej – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Sokółce, mł. insp. Sławomirowi Kołakowskiemu – Komendantowi Powiatowemu Policji w Sokółce i funkcjonariuszom KPP w Sokółce – Joannie Małoń, Pawłowi Nienałtowskiemu, Karolowi Bagan, Mateuszowi Pawłusewiczowi i Mariuszowi Korolczuk, Panu Andrzejowi Tomaszczykowi – p.o. Dyrektora Wydziału Komunikacji i Dróg w Sokółce oraz pracownikom Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Sokółce – Małgorzacie Poźniak, Magdalenie Solnik, Marcinowi Słyżowi, Łukaszowi Lenkiewiczowi, Krzysztofowi Stelmaszek i Krzysztofowi Pawłowskiemu.

opr. Wydział Komunikacji
zdj. #AS