Uroczyste wręczenie aktu nadania stopnia awansu zawodowego

W dniu 25 sierpnia 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Sokółce odbyło się uroczyste wręczenie aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela.

W wyniku postępowania egzaminacyjnego w dniu 10 sierpnia 2021 r. nauczycielka  Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce zdała egzamin przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Zarząd Powiatu Sokólskiego, uzyskując tym samym stopień nauczyciela mianowanego.

Warunkiem nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego jest spełnienie wymagań kwalifikacyjnych do nauczania danego przedmiotu lub prowadzenia zajęć, odbycie stażu w wymiarze 2 lat i 9 miesięcy, zakończonego pozytywną oceną dorobku zawodowego nauczyciela, zdanie egzaminu przed komisją egzaminacyjną.

Starosta Sokólski Piotr Rećko gratulując Pani Joannie Czaplińskiej stwierdził „Wykwalifikowani, na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i fachowym pedagodzy, to największe wartości funkcjonowania szkoły. Istotna jest również inwestycja w infrastrukturę szkolną, w uczniów, ale bez profesjonalnej kadry nauczycielskiej szkoła nie będzie dobrze funkcjonowała.”

„ Egzamin był zwieńczeniem trzech intensywnych lat mojej pracy. Wzbogaciłam swoją wiedzę o nowe sposoby pracy z dziećmi oraz specjalne potrzeby edukacyjne. Mam nadzieję, iż awans przyczyni się do podniesienia moich kompetencji, dzięki czemu szkoła na tym zyska.”- mówiła pani Joanna Czaplińska.

Starosta Sokólski Piotr Rećko oraz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Anna Marta Aniśkiewicz uroczyście wręczyli akt nadania stopnia awansu zawodowego pani Joannie Czaplińskiej nauczycielowi Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce.

Sylwia M., Agnieszka S.