W Starostwie Powiatowym w Sokółce odbyła się dziś V edycja Konkursu „Młodzież Zapobiega Pożarom.”

– Liczymy na to aby, tak jak w poprzednich edycjach, młodzież z powiatu sokólskiego znalazła się w eliminacjach wojewódzkich a następnie krajowych konkursu – witał uczestników Daniel Supronik, Dyrektor Wydziału Finansowego Starostwa Powiatowego.

Turniej ten jest adresowany do wszystkich młodych ludzi zainteresowanych bezpieczeństwem i ochroną przeciwpożarową. Dzisiejsza rywalizacja była przeprowadzona w formie testu pisemnego. Po nim zliczono punkty i najlepsi uczniowie przystąpili do etapu ustnego.

– Uczestnikami naszego konkursu są finaliści etapu gminnego przeprowadzonego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w Powiecie Sokólskim. Turniej służy przede wszystkim edukacji młodego społeczeństwa z zakresu wiedzy pożarniczej i wyłonieniu najlepszych uczestników do dalszych eliminacji – mówił st. bryg. mgr inż. Dariusz Wojtecki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce.

Kontynuując stwierdził, że takie turnieje pozwalają na zaszczepienie w dzieciach i młodzieży namiastki zainteresowania przepisami przeciwpożarowymi, zasadami postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat technik pożarniczych czy organizacji ochrony przeciwpożarowej.

– To, że tu jesteście świadczy o tym, że zależy wam na bezpieczeństwie waszych najbliższych i was samych. Wszyscy tu obecni jesteście zwycięzcami – podsumował Jerzy Białomyzy, Wicestarosta Sokólski.

Nagrody uczestnikom ufundowało Starostwo Powiatowe w Sokółce oraz Zarząd Powiatowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokółce.

Lista laureatów:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe, kl. I-IV)

  1. Łabieniec Lucjan
  2. Bujnowska Małgorzata
  3. Sidor Paulina

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe, kl. V-VIII)

  1. Malicka Monika
  2. Gniedziejko Szymon
  3. Zieziulewicz Michał

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)

  1. Boruch Krzysztof
  2. Ryszkiewicz Oliwia
  3. Cholewska Klaudia
  4. Kisiel Filip

Opr. Sylwia Matuk

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Przewiń do góry