W tańcu pełnosprawni są wszyscy

– Tańcem chcemy sprawić radość innym. Obserwowanie reakcji widowni jest cudownym uczuciem – mówią tancerki Oliwia Popławska i Aleksandra Surowiec. Obie należą do zespołu Anny Kędyś-Arent. 

Sekcja taneczna Zespołu Studio Poezja wystąpiła wczoraj na hali sportowej Zespołu Szkół w  Sokółce, przedstawili pokaz pod hasłem: „Ruch, muzyka, przestrzeń”. Wszystko przy pełnej widowni. Zasiedli na nie zaproszeni goście, rodzice. Byli również reprezentanci Starostwa Powiatawego w Sokółce: Tomasz Tolko,  dyrektor Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Sokółce, Anetta Zubrzycka, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce, Andrzej Szumiło, wicedyrektor  Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce, Elżbieta Szomko, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce, Andrzej Tomaszczyk p.o. dyrektora Wydziału Komunikacji i Dróg w Starostwie Powiatowym w Sokółce.

Zespół działa od listopada 2021 roku. Powstał jako grupa taneczna Powiatowego Studia Poezji. Składa się z pięciu sekcji. Dwie stanowią młodzież z SOSW w Sokółce, pozostałe to uczniowie  z sokólskich szkół podstawowych, Zespołu Szkół Rolniczych oraz Liceum Ogólnokształcącego. Programem poniedziałkowego występu była choreografia taneczna do muzyki filmowej, współczesnej i klasycznej. Niemal każda osoba z grupy wniosła do niego jakiś własny pomysł. Czuwa nad tym Anna Kędyś-Arent. Elżbieta Szomko przyznaje, że dzieci z SOSW mają różne dysfunkcje i czasami trudno im sprostać tempu choreografii.

–  Pani Ania jednak nie pomija nikogo. Każdy ma szansę wykazania się. Przez co dzieci czują się dowartościowane i czerpią siłę z tych zajęć – zauważyła dyrektor SOSW.

Tancerze mówią, że występy to ich pasja. Taniec jest dla nic ucieczką od rzeczywistości. Chętnie włączają się w tworzenie zespołu, a widzowie mówią, że ich pokazy są coraz lepsze. Instruktor grupy, pani Anna, liczy na to, że nadal zespół będzie się rozwijał, a za pół roku wystąpi z kolejnym, zaskakującym programem.

– Jestem fanką całego Zespołu Studio Poezja. Występ grupy tanecznej wywołał we mnie niesamowite emocje. To był spektakl pełen elegancji, gracji przy refleksyjnej muzyce i grze świateł – podsumowała Anetta Zubrzycka.

Opr. Elżbieta Rapiej

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top