Wielozmysłowe poznawanie Podlasia

Podsumowano właśnie projekt „Perły Podlasia drogą do integracji”, w której uczestniczyła młodzież z sokólskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno  – Wychowawczego i młodzież z Verkiu mokykla-daugiafunkcis centras w Wilnie.

– Wszyscy uczestnicy projektu z naszej placówki, ale też i z Litwy są zadowoleni z tego spotkania. Mam nadzieję, że nie jest to ostatnie nasze spotkanie, a jedynie początek dalszej, owocnej współpracy. Tydzień, który razem spędziliśmy był bardzo aprobujący, z ciekawymi wyzwaniami i zadaniami. Dzięki temu mamy piękne wspomnienia i marzenia na ponowne przyszłe spotkanie – powiedziała Elżbieta Szomko, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce.

Beneficjenci programu „Perły Podlasia drogą do integracji” doświadczyli w trakcie realizacji projektu min: poznania wielokulturowości Podlasia, smaku najpopularniejszych potraw, nauki podstaw osnowy i tkania dywanów, poznania historii krajki, osadnictwa Tatarów.

Uczestnikami projektu było siedmioro uczniów i dwóch opiekunów z SOSW w Sokółce oraz taka sama grupa z Verkiu mokykla-daugiafunkcis centras w Wilnie.

– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu. Ogromne brawa należą się koordynatorkom projektu, które opracowały pomysł całego przedsięwzięcia i zrealizowały go perfekcyjnie – zakończyła dyrektor.

Projekt dofinansowany ze środków MEiN w ramach Polsko –Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Łączna kwota dofinansowania to 18 867, 49 zł. 64

Projekt powstał w oparciu o Priorytet: propagowanie polsko-litewskiego dziedzictwa historyczno-kulturowego  oraz dialogu na rzecz współpracy, tolerancji, otwartości, lepszego zrozumienia się i poznania się młodzieży polskiej i litewskiej.

Sylwia Matuk

Fot. Mateusz Zalewski

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Przewiń do góry