XXXIX Sesja Rady Powiatu Sokólskiego

XXXIX Sesja Rady Powiatu Sokólskiego odbyła się w trybie zdalnym. Uczestniczyło w niej 18 radnych. Na początku obrad, porządek sesji został rozszerzony o punkt 8a o rozpatrzeniu projektu uchwały w sprawie zaopiniowania rozszerzenia przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokółce działalności o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej ambulatoryjna opieka specjalistyczna, w zakresie utworzenia poradni endokrynologicznej.”

Starosta Sokólski Piotr Rećko przedstawił Sprawozdanie  z prac Zarządu w okresie między sesjami. O pracach Zarządu informujemy Państwa na bieżąco po każdym posiedzeniu.

Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Anna Marta Aniśkiewicz zreferowała punkt: „ Zapoznanie się z informacją o wykorzystaniu dotacji przyznanych klubom sportowym w 2020 roku na podstawie uchwały Nr VII/52/2011 Rady Powiatu Sokólskiego z dnia 29 czerwca 2011r. w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu na terenie powiatu sokólskiego.”: „ Zarząd Powiatu Sokólskiego ogłosił z dniem 17 stycznia 2020 r. nabór wniosków o wsparcie finansowe rozwoju sportu. Na finansowanie rozwoju sportu na terenie powiatu sokólskiego w roku 2020 zabezpieczono w budżecie powiatu środki publiczne w wysokości 100 000 zł. W terminie określonym w ogłoszeniu tj. do dnia 17 lutego 2020 r. wpłynęło 20 wniosków o dofinansowanie. Wnioski zostały sprawdzone pod względem formalnym. W przypadku 8 wnioskodawców stwierdzono uchybienia formalno- prawne wniosków i wezwano do ich poprawy lub uzupełnienia. W wyznaczonym terminie uchybienia usunięto lub uzupełniono. Decyzją Zarządu Powiatu Sokólskiego przyznano dofinansowanie 20 klubom sportowym na łączną kwotę 100000 zł . Ze względu na wprowadzenie stanu epidemii w kraju umowy podpisano w późniejszym terminie niż zwykle, tj. 18 czerwca 2020 r. Termin realizacji zadań wyznaczono do 30 listopada 2020 r. Po zakończeniu realizacji zadań kluby sportowe złożyły sprawozdania z wykonania zadań publicznych. Na podstawie złożonych sprawozdań i przedstawionych dokumentów zweryfikowano stan realizacji zadań, efektywność i rzetelność ich wykonania oraz prawidłowość wykorzystania środków z budżetu Powiatu Sokólskiego. Zadania zostały wykonane zgodnie z ofertą oraz zaktualizowanymi, stosownie do przyznanej dotacji, harmonogramem i kosztorysem. Środki pochodzące z dotacji zostały wykorzystane prawidłowo – zgodnie z kalkulacją przewidywanych kosztów realizacji zadania, w terminie określonym umową. Zarząd Powiatu Sokólskiego zatwierdził 20 klubom sportowym rozlicznie z wykorzystania środków finansowych, przyznanych w ramach dotacji na wspieranie realizacji zadań celu publicznego sprzyjającego rozwojowi sportu na terenie powiatu sokólskiego w roku 2020.”

Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Anna Marta Aniśkiewicz przedstawiła również punkt ” Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie- Akt Założycielski Branżowej Szkoły I stopnia w Suchowoli”.
projekt uchwały- http://api.esesja.pl/zalaczniki/127574/projekt_uchwaly_akt_zalozycielski_szkoly_1188952.pdf
Uchwała została pozytywnie zaopiniowana.

Kolejny punkt w porządku sesji brzmiał: „Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przekazania środków finansowych na rzecz policji”, został on zreferowany również przez Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Annę Martę Aniśkiewicz: ” Komendant Powiatowy Policji w Sokółce zwrócił się z wnioskiem o wsparcie finansowe w kwocie 2 500,00 zł w celu dofinansowania zakupu samochodu służbowego typu SUV w wersji oznakowanej dla Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Każdego roku Komenda Główna Policji planuje zakup sprzętu transportowego za połączone środki budżetowe oraz środki pochodzące od samorządów lokalnych. Współfinansowanie realizowane jest w proporcji: 50% środki budżetowe, 50% środki samorządowe. (…) Komendant Powiatowy Policji w Sokółce wystąpił o dofinansowanie zadania również do samorządów gminnych z terenu powiatu sokólskiego. Zakup nowego samochodu służbowego wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.”
Projekt uchwały został pozytywnie zaopiniowany przez radnych.

Kolejny referowany przez Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Annę Martę Aniśkiewicz punkt brzmiał: ” Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zaopiniowania rozszerzenia przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokółce działalności o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej ambulatoryjna opieka specjalistyczna, w zakresie utworzenia poradni endokrynologicznej.”
Pani Anna Marta Aniśkiewicz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych: ” W związku z rozpisaniem konkursu ofert poprzedzającym zawarcie umów o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie endokrynologii na powiat sokólski, powiat białostocki i miasto Białystok przez Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ, pojawiła się szansa zakontraktowania nowych ambulatoryjnych specjalistycznych świadczeń w zakresie endokrynologii. Mając powyższe na uwadze zachodzi konieczność utworzenia nowej komórki organizacyjnej pod nazwą ” poradnia endokrynologiczna” „.
Powyższa uchwała została przyjęta.

Sekretarz Powiatu Sokólskiego Katarzyna Nowak zreferowała punkt ” Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia statutu Powiatu Sokólskiego.”
Po pozytywnym zaopiniowaniu projektu uchwały przez Komisje, odbyło się głosowanie. 18 głosów za, jeden radny nie oddał głosu.

Wkrótce kolejne punkty Sesji…

KG