Z uśmiechem na twarzach, ale też z nutą smutku, uczniowie pożegnali rok szkolny 2023/2024

Z uśmiechem na twarzach, ale też z nutą smutku, uczniowie pożegnali rok szkolny 2023/2024

Zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się od krótkiej części artystycznej, która była wyrazem wdzięczności skierowanym przez uczniów do nauczycieli

– Serdecznie witam na podsumowaniu naszej całorocznej pracy. Cieszę się, że jesteście tu dziś z nami i wspólnie będziemy świętować uroczyste zakończenie roku szkolnego – zwróciła się do uczniów Elżbieta Szomko, dyrektor Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce.

Podczas swojego przemówienia, dyrektor Szomko podkreśliła, że mijający rok szkolny był pełen wyzwań, ale również licznych sukcesów. Zaznaczyła, że każdy uczeń, niezależnie od etapu edukacji – od przedszkola, przez szkołę podstawową, szkołę branżową, aż po szkołę przysposabiającą do pracy – odniósł sukces w jakiejś dziedzinie, co jest powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.

– Wszystkim wam serdecznie gratuluję – dodała.

Magdalena Świrydowicz, kierownik Referatu Oświaty w Starostwie Powiatowym w Sokółce, odczytała list napisany przez Piotra Rećko, Starostę Sokólskiego, skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. W swoim liście Starosta wyraził głębokie uznanie dla całej społeczności szkolnej za ich ciężką pracę, zaangażowanie oraz osiągnięcia, zarówno te mniejsze, jak i większe.

– Wierzę, że nadchodzące wakacje będą dla was czasem zasłużonego odpoczynku oraz regeneracji sił, a zgromadzona w czasie lata energia pozwoli wrócić w nowym roku szkolnym w pełni sił do podejmowania nowych działań – napisał w liście Starosta.

Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce skierowała do wszystkich serdeczne życzenia wspaniałego wypoczynku oraz nabrania sił na czas wakacji. Szczególne słowa uznania i wsparcia zostały skierowane do nauczycieli, którzy w tym roku przystępują do awansu zawodowego, życząc im powodzenia w ich dalszej karierze.

– Wracajcie po wakacjach pełni energii do kolejnych wyzwań i działań na rzecz naszej społeczności szkolnej. Życzę wam, aby ten letni czas był pełen radości, odpoczynku i niezapomnianych chwil, które pozwolą wam naładować baterie i z nową energią wrócić do szkoły – mówiła Elżbieta Szomko.

Był to miły dzień, ale jednocześnie trochę smutny, ponieważ niektórzy uczniowie opuszczali mury placówki. Pożegnano ich w sposób szczególny. Wszyscy absolwenci kończący naukę złożyli ślubowanie, w którym deklarowali wiernie strzec honoru szkoły, dalszą pracą i nauką rozsławiać jej dobre imię, i z godnością nosić zaszczytne miano wychowanka ośrodka.

Na zakończenie uroczystości rozdano świadectwa i nagrody, a atmosfera była pełna wzruszeń, refleksji oraz radości z osiągnięć minionego roku.

Sylwia Matuk
Fot. Damian Szarkowski

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Scroll to Top