Za nami 3-dniowy obóz rodzinny „Gminy – aktywni członkowie społeczności”

Za nami 3-dniowy obóz rodzinny organizowany w ramach projektu „Gminy – aktywni członkowie społeczności” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg V-A Litwa – Polska, Priorytet 4. W obozie wzięło udział łącznie 90 osób. Uczestnicy projektu mieli okazję wziąć udział w lekcjach dziedzictwa kulinarnego, tańca tradycyjnego oraz malowania na wodzie.  Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół im. Gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej w godzinach od 9.00 do 18.00. Uczestnikami zajęć byli członkowie rodzin w różnych przedziałach wiekowych oraz indywidualne osoby chętne, zamieszkujące teren powiatu sokólskiego jak również przedstawiciele różnych instytucji publicznych zaangażowanych w realizację.

Uczestnicy projektu mieli zagwarantowane wyżywienie oraz materiały promocyjne w postaci długopisów i eco notatników z logotypem projektu.

W ramach projektu zakupione zostały również maty do ćwiczeń, które były przydatne podczas zajęć w nowo wyremontowanych pomieszczeniach. Podczas trwania obozu rodzinnego uczestnicy połączyli się przez internet z partnerami z Litwy, by w pełni móc zrelacjonować działania projektowe podjęte przez Powiat Sokólski.

W tym celu zapewniony została usługa tłumacza języka litewskiego. Kierownik obozu zapewnił bezpieczeństwo oraz prawidłową organizację obozu.

Dyrektor Zespołu Szkół im. Gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej Jarosław Budnik mówi:      „ 30 osób każdego dnia zasiliło warsztaty, które zostały zorganizowanie właśnie w ramach tego projektu. Uczestnicy brali udział w warsztatach tańca tradycyjnego, które były przeprowadzone przez instruktora tańca, warsztatach kulinarnych oraz warsztatach malowania na wodzie. Jest to nowa technika plastyczna, która daje dużo satysfakcji. Była również okazja skorzystania z siłowni, która została zrealizowana w ramach programu Interreg. Sala taneczna również została wyremontowana w ramach projektu. Pozdrawiamy naszych partnerów z Litwy, którzy w tym samym czasie realizują własne przedsięwzięcia. Za możliwość realizacji projektu dziękujemy dla Starostwa Powiatowego w Sokółce,  ponieważ to Powiat Sokólski jest wnioskodawcą i bezpośrednim uczestnikiem projektu”

Celem głównym projektu „Gminy – aktywni członkowie społeczności” jest zapewnienie zintegrowanej i lepszej jakości administracji publicznej i usług publicznych dla wzmocnienia rodziny. W projekcie biorą udział trzej partnerzy : Samorząd Rejonu Solecznickiego, Powiat Sokólski i Samorząd Rejonu Orańskiego. Docelową grupą projektu są: pracownicy samorządowi, rodziny, członkowie społeczności lokalnej. Realizacja projektu trwa od 01.07.2019 r. do 30.09.2021 r., a ogólny budżet wynosi 365 223,51 euro. Ogólna kwota dotacji dla Powiatu Sokólskiego wynosi 85 674,37 euro z czego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 72 823,22 euro.

tekst. KG

fot. MB

Zostań naszym subskrybentem

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Sokółce
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 8,
16-100 Sokółkatel: +48 85 711 08 11
e-mail: starostwo@sokolka-powiat.pl

rachunek bankowy starostwa:
32 8093 0000 0013 9016 2000 0010

Godziny pracy urzędów

poniedziałek – piątek: 7:30 – 15:30

Klientów zgłaszających się w sprawach skarg i wniosków do Starostwa Powiatowego w Sokółce z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 8, przyjmuje:

Starosta Sokólski, Wicestarosta oraz Sekretarz:
w poniedziałki w godz. 08.00-12.00 oraz w godz. 15.30 – 17.00*

Dyrektorzy Wydziałów Starostwa lub wyznaczeni przez nich pracownicy:
w dniach pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 oraz w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00*

W przypadku, gdy wyznaczony dzień przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, klienci są przyjmowani w następnym dniu roboczym.

Klienci przyjmowani są w sprawach skarg i wniosków po godzinach pracy Starostwa tj. w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod nr tel. 85 711 08 76.

Przewiń do góry